Kúdela má ze všech českých stoperů nejlepší rozehrávku, Dočkal je mezi těmi, kteří o Euro bojují, říká Šilhavý

Kúdela má ze všech českých stoperů nejlepší rozehrávku, Dočkal je mezi těmi, kteří o Euro bojují, říká Šilhavý

Jaroslav Šilhavý po ukončení prvního reprezentačního srazu roku 2021 avizoval, že o finální nominaci na evropský šampionát hodně napoví již příští sraz. Jedním dechem pak dodal, že skladba týmu bude bolet, s tím, že se bude kvůli náročnému fotbalu rozhodovat na základě kvality a charakteru. 

Jistotu nominace má zřejmě největší současná hvězda týmu, kterou je Tomáš Souček z West Hamu United. "Je to lídr, bere to tak. Ale chová se pořád stejně, je osobnost, ale nenosí nos nahoru, že ho v Anglii teď chválí. I můj přístup k němu je pořád stejný, Respektuji všechny hráče, přistupuji k němu jako k ostatním, a on je pořád stejně skromný a taky tak přistupuje ke všem," popsal jeho pozici šéf české lavičky, jehož slova nabídl web ceskatelevize.cz.

Euro by nemělo uniknout ani Antonínu Barákovi, který patří k tahounům Hellasu Verona. "Znám ho už ze Slavie. Nyní hraje ve Veroně pravidelně, je skvělý na míči, dává důležité góly a má sebevědomí," přidal v interview pro ČT Sport.

Pokud se nestane nic zásadního, v mužstvu bude mít i spoustu slávistů, které využívá i kvůli tomu, že své sebevědomí z klubu přenáší do národního týmu. Za skokana roku lze možná považovat Lukáše Provoda. "Je to inteligetní kluk, který udělal velký pokrok, když začal hrát těžké zápasy ve Slavii. Stouplo mu sebevědomí a snaží se plnit, to co po něm trenéři chtějí. Chce se učit a rychle z něho roste velký fotbalista," zaznělo z úst někdejšího stratéga Slavie, Dukly, Jablonce i Liberce, jehož názor vyšel na portálu ceskatelevize.cz.

I když to v posledních dnech a týdnech nemá lehké, turnaj nejspíš neunikne ani čerstvě čtyřiatřicetiletému stoperovi Ondřeji Kúdelovi, jenž prožívá nejlepší fotbalové časy až po třicítce. "Znám ho od mládí, hraje oběma nohama a je to náš střední obránce s nejlepší rozehrávkou. Oceňuji, jak se dokáže na zápas připravit - klobouk dolů, jak to zvládá. Chtěl do Walesu sám jet a jsem rád, že s tím Slavia i FAČR souhlasily," doplnil.

A co poslední absence kapitána Bořka Dočkala? Sparťanský záložník ještě šanci má. "Teď jsme se rozhodli takhle. Nebylo to lehké, ale forma těch ostatních kluků byla momentálně lepší. Je to skvělý hráč, lídr a jeho přihrávky hrají důležitou roli, takže samozřejmě je dál mezi hráči, kteří bojují o účast na Euru," zakončil na webu ČT Sport devětapadesátiletý odborník.

Podcast: Nominujeme na Euro. Je Čelůstka obětní beránek? Chyběl Zima mladíkům? A jaká hvězda Albionu zůstane doma?

Zdroj: ceskatelevize.cz