Na podzim Brno se Slavií bodovat dokázalo, teď to ale bude o něčem jiném. Dostálek se na únavu soupeře nespoléhá

Na podzim Brno se Slavií bodovat dokázalo, teď to ale bude o něčem jiném. Dostálek se na únavu soupeře nespoléhá

Brněnská Zbrojovka sice s velkou pravděpodobností letos sestoupí do druhé ligy, na podzim ale potrápila mistrovskou Slavii a z Edenu si odvezla bod. Nyní ji tento soupeř čeká doma na Srbské a domácí prostředí nejspíše nebude jedinou výhodou.

Narozdíl od hráčů Zbrojovky si totiž hodně klíčových hráčů Slavie muselo plnit reprezentační povinnosti a vzhledem k blížícímu se čtvrtfinále Evropské ligy s Arsenalem je pravděpodobné, že na zápas v Brně nastoupí hlavně náhradníci. Vzhledem k ohromné síle Slavie včetně náhradníků ale i přesto není pochyb o tom, že budou domácí jednoznačný outsider. Podzimní remíze v Edenu navzdory.

"Když hrajete proti takovému týmu a chcete uspět, musí se sejít opravdu všechno. To se nám na podzim povedlo. Uvidíme, zda se to podaří dvakrát během jedné sezóny, ale jsme odhodlaní pro to udělat maximum," doufá Richard Dostálek v úspěch proti silnému soupeři. Tentokrát Brno povede jako hlavní trenér, v Edenu byl ale pouze asistent Miloslava Machálka, kterého v prosinci nahradil.

"Hrát proti Slavii je velká motivace. Hráči se těší, nechci samozřejmě mluvit za ně, ale je to jeden z nejkvalitnějších a nejtěžších zápasů. Bohužel doma bez diváků, což je hrozná škoda. Chystáme se na ně, je po reprepauze, hodně hráčů měli na srazech nároďáků, ale kádr mají natolik široký a kvalitní, že určitě poskládají vynikající mužstvo a bude to čest se s takovým týmem poprat o body," prozradil brněnský kouč pro klubový web.

zdroj: FC Zbrojovka Brno

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.