Brno neproměňuje šance, ale někdy to prolomit musí, vyhlíží Trpišovský souboj s outsiderem. Doma Slavia ale Zbrojovku neporazila

Brno neproměňuje šance, ale někdy to prolomit musí, vyhlíží Trpišovský souboj s outsiderem. Doma Slavia ale Zbrojovku neporazila

Slavii čeká nevyzpytatelný zápas se Zbrojovkou Brno v rámci Fortuna ligy mezi reprezentační pauzou, která se týkala velké části slavistů, a čtvrtfinálovým soubojem Evropské ligy s Arsenalem. Trenér Jindřich Trpišovský ale nic nepodceňuje i přesto, že se Brno nachází na sestupových příčkách.

Trpišovský má totiž důvod se obávat. Na podzim totiž Slavia se Zbrojovkou v Edenu pouze remizovala 1:1. Doma vedla díky gólu Simy, ke konci ale po standardní situaci vyrovnal Jakub Šural. „U nás měli dvě šance. Trefili v úvodu tyč, pak dali gól z rohu v předposlední minutě. Přes zimu byli doplněni o některé hráče, je to mužstvo, které je hodně nepříjemné při standardkách," je si vědom Trpišovský kvalit soupeře.

"Jinak se hodně zlepšili směrem v defenzivě, mají řadu vysokých hráčů, ať je to Pernica, Dreksa, Gajič. Točili gólmany, měli nějaké problémy se zraněními. Možná kvůli tomu jim utekly nějaké body. Jsou tam mladí šikovní hráči, směrem dopředu hodně pohybliví. Takže myslím, že zvlášť po repre pauze jim ten zápas bude sedět,“ vyhlíží slavistický trenér souboj se Zbrojovkou.

První Slavia, která je letos neporažená a zaznamenala pouze čtyři remízy s Brnem, Příbramí, Teplicemi a Pardubicemi, tak nastoupí jednoznačně jako favorit. Podzimní souboj v Edenu pro ni bude ale jistě velké varování, aby Brno nepodcenilo. Dá se navíc očekávat, že nastoupí hodně náhradníků, kvalita bude ale i přesto jednoznačně na straně Slavie.

Trpišovský ale zná několik jmen Brna, na které je potřeba si dát pozor. „Poslední dva zápasy hrál na hrotu mladý útočník Fila, který má 190 centimetrů. Zahrál teď velice dobře. Jinak ale hodně rotují hráče. Méně bodů mají kvůli tomu, že neproměňují šance. Ale v nějakém zápase jim to určitě vyjde. Pro nás to bude hodně náročné po té repre pauze, po programu, který kluci měli a vzhledem k tomu, jak tým skládáme. Fousek, Hladík, Přichystal, Růsek, to jsou všechno hráči, kteří jsou schopni dál gól. Musíme si dát na utkání pozor, může tam být složitý terén. Musíme být ostražití,“ ví kouč pražské Slavie. 

Souboj Zbrojovka Brno - Slavia Praha začíná v neděli 18:30.  

zdroj: SK Slavia Praha

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.