Blafoval Guardiola? Jak může dopadnou přestupová trojčlenka mezi Dortmundem, PSG a City?

Blafoval Guardiola? Jak může dopadnou přestupová trojčlenka mezi Dortmundem, PSG a City?

Připomíná to nechvalně Velmi křehké vztahy. Několik aktérů, zamotaný průběh a ještě komplikovanější rozuzlení. V hlavních rolí letní ságy možná čekejte následující obsazení: Pep Guardiola, Lionel Messi a Erling Haaland.

Plánovaný odchod Sergia Aguera možná spustí nefalšovanou přestupovou lavinu. A to i přesto, že se jeho nynější šéf Pep Guardiola dušoval, že za něj neplánuje přivést náhradu, neboť na ní nemá budget. Bylo to blafování? Podle některých zdrojů má od šejků řídící Citizens zcela jiné zadání. Za každou cenu přivést Erlinga Haalanda.

To je v přímém kontrastu s jeho dřívějším tvrzením, že za cenu okolo 130 milionů Euro z Dortmundu rozhodně Haalanda přivádět nemíní. Roli prý hraje i výše mzdy ve výši 600 000 liber za týden, kterou by si pro hráče představoval agent Mino Raiola. Jenže je tu ještě jedna skulinka, na kterou se jaksi zapomnělo. A týká se jistého Jadona Sancha.

Když do Dortmundu přicházel, City si chytře nárokovali 15% z dalšího prodeje. V případě Sancha se dá očekávat další 100 a více milionový přestup a tím pádem i nemalý nárok pro City. Ti jsou však v případě povolnosti ve věci Haalanda ochotni z klauzule gentelmansky upustit. Touha po Haalandovi údajně odsunula na druhou kolej zájem o Lionela Messiho, kterého by navíc v Barceloně rád potkal i Neymar, který by se naopak rád vrátil do Katalánska. Jak tento zamotaný příběh s mnoha proměnými nakonec dopadne?

Zdroj: The Mirror 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.