Lipsko už vzdává boj o titul. Bundesligu vyhraje Bayern, nepochybuje Nagelsmann

Lipsko už vzdává boj o titul. Bundesligu vyhraje Bayern, nepochybuje Nagelsmann

Bayern Mnichov vyhrál už osm bundesligových titulů v řadě a a v Německu jednoznačně dominuje. V posledních sezónách má ale alespoň částečně jednoho konkurenta - Red Bull Lipsko.

Lipsko je přitom velmi mladý klub, vznikl v roce 2009 a v bundeslize hraje teprve pár let. Úspěchů ale získal hodně, loni se například dostal až do semifinále Ligy mistrů. A kdyby mu v bundeslize nekonkuroval Bayern, nejspíše by už měl na svém kontě i titul či tituly v bundeslize. 

V posledních sezónách je totiž Lipsko silnější než Leverkusen, Mönchengladbach, Wolfsburg a pravděpodobně i než Borussia Dortmund. Nabízí se tak logicky otázka, zda Rudí býci mohou stíhat i mistrovský a "neporazitelný" Bayern Mnichov. Tuhle sezónu to tak i vypadalo.

Boj o čelo bundesligy byl poměrně vyrovnaný. Lipsko se v jistých fázích sezóny nacházelo i v čele soutěže a v posledních kolech většinou první Bayern a druhé Lipsko (či naopak) dělily jen malé jednotky bodů. O víkendu se ale odehrál šlágr soutěže, Bayern jej vyhrál 1:0 a osamostatnil se v čele ligy, kterou vede už o sedm bodů.

Do konce ročníku zbývá ještě sedm zápasů. Matematicky je samozřejmě šance na titul pro Lipsko naprosto reálná, trenér Julian Nagelsmann se ale podle všeho už smířil se druhým místem. "Odehráli jsme dobré utkání, ale zbytečně jsme inkasovali. Sezóna tak dopadne přesně tak, jak měla, Bayern bude první a my ještě zabojujeme o druhé místo," nechal se slyšet mladý trenér. 

zdroj: Goal

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.