Trpišovský o derby: Kéž by ale bylo hodně šancí a hrál se dobrý fotbal. Uvidíme, jak k tomu přistoupí rozhodčí

Trpišovský o derby: Kéž by ale bylo hodně šancí a hrál se dobrý fotbal. Uvidíme, jak k tomu přistoupí rozhodčí

Vedoucí Slavia nevyhrála z pětadvaceti utkání této ligové sezony pouze pětkrát, z toho dvakrát se šestnáctou Zbrojovkou, která s úřadujícím mistrem remizovala v Praze i v Brně.

"Dlouho si nepamatuju, kdy bychom v sezoně některý tým ani jednou neporazili. Spíš je to ale souhra okolností, vždy to u nás bylo dané tím, že bylo hodně změn v sestavě," komentoval dělbu bodů Jindřich Trpišovský.

Jeho mužstvo má před sebou náročné dny - ve čtvrtek se představí na ostrovech proti Arsenalu a v neděli dorazí na Sinobo Stadium druhá Sparta, která si před pár dny zvedla sebevědomí rozstřílením teplických Sklářů.

"Bude to úplně jiný zápas než ten jejich proti Teplicím. Kéž by ale bylo hodně šancí a hrál se dobrý fotbal," pronesl na webu slavia.cz pětačtyřicetiletý odborník, jenž vládne v Edenu od úvodu roku 2018.

Letenské "S" ztrácí na lídra 14 bodů, nicméně má dva duely k dobru a pokud by se mu podařilo vyhrát vše včetně šlágru na půdě největšího rivala, náskok by se smrskl na pouhých pět bodů...

"Derby bývá hodně nervózní a plné soubojů, uvidíme, jak k tomu také přistoupí rozhodčí, jestli nebude hra příliš rozkouskovaná. U nás navíc bude podobný terén, jako měla k dispozici Sparta, což nám hodně pomůže,“ uzavřel na slavia.cz šéf Kuchty, Simy, Tecla a spol.

Glosa Honzy Rajnocha: Z nároďáku mám skvělý pocit, Lvíčata mě ale zklamala

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.