Vydra: Asi jsem začal hrát, jak si trenér představuje. Teprve teď můžu opravdu říct, že jsem tady spokojený

Vydra: Asi jsem začal hrát, jak si trenér představuje. Teprve teď můžu opravdu říct, že jsem tady spokojený

V jižní části Manchesteru usazený Matěj Vydra momentálně zažívá v Burnley nejlepší období za poslední sezony. V posledních šesti zápasech totiž nechyběl v základní sestavě, což se mu pod manažerem Stevem Dychem nikdy předtím nepodařilo...

Co způsobilo obrat? "Nevím, asi jsem začal hrát, jak si trenér představuje. Jsem samozřejmě moc rád a maximálně se snažím na hřišti tuhle důvěru splácet. Za těch dva a půl roku jsem byl už pomalu ve stadiu, že to tady dokopu v roli náhradníka," přiznal v interview pro gol.cz forvard s pestrou klubovou minulostí.

V poslední době na ploše spolupracuje s nejlepším střelcem mužstva Chrisem Woodem, jenž se v Premier League zatím trefil sedmkrát. "Je napsaný jako hrot, já jako podhrot, ale na trávníku to takhle úplně neplatí. Jsem rychlejší a snažím se nabíhat za obranu soupeře, Chris má radši balony do nohy, vzájemně spolu kombinujeme. V nedělním zápase v Southamptonu jsme zařídili oba naše góly. On dal první, před tím druhým sklepnul balon hlavou a já jsem hned z jedničky na vápně vypálil k tyči," připomněl na stránkách Gólu osmadvacetiletý útočník.

Přímý postup na MS 2022 je asi ztracen. Za druhým Walesem mohou být Češi i poslední a stejně hrají baráž!

Kontrakt na současné adrese má ještě na rok do 30. června 2022. "Když sem do Burnley před třemi lety přestoupil, tak jsme uzavřeli smlouvu na tři sezony. Klub v ní měl opci ji do určitého termínu ještě o jednu prodloužit, což také udělal. Největší paradox je, že od té doby pravidelně nastupuji v základní sestavě, takže teprve teď můžu opravdu říct, že jsem tady spokojený," doplnil na gol.cz někdejší fotbalista Jihlava či Baníku, jenž se odebral do zahraničí už v roce 2010.

Na ostrovech by se mohly hrát poslední dvě kola Premier League s diváky, což by byla po velmi dlouhé době výborná a dlouho vyhlížená změna. "Už aby to bylo! Dokonce se kvůli tomu v polovině května předposlední kolo Premier League, ve kterém máme mít doma Liverpool, přesune na všední dny, aby se na to vztahovalo rozvolnění dosavadních opatření. Je hrozně deprimující, když se fotbal nejen v Anglii hraje bez fanoušků," přidal.

S diváky už by částečně mohl být i následný evropský šampionát. Záležet bude na konkrétních opatřeních v jednotlivých pořadatelských zemích. "Věřím, že i mistrovství Evropy bude mít diváckou kulisu. Pokud se nepletu, tak v Anglii 21. června skončí všechna omezení počtu lidí na akcích, tedy i sportovních. Druhý den hrajeme ve Wembley zápas s Angličany, tak by tam mohlo být 90 tisíc diváků. Na Euro 2016 do Francie jsem se nedostal, letos udělám maximum, abych se vešel do konečné nominace. K tomu potřebuji pravidelně v klubu hrát, mít dobrou formu, dávat góly. Ještě v lednu to se mnou takhle nebylo, proto si moc přeju, aby můj současný stav vydržel až do konce sezony včetně zdraví," uzavřel v rozhovoru pro Gól pětatřicetinásobný reprezentant s bilancí šesti mezinárodních tref.

Jaká je současná forma Arsenalu? Sešívaní ví, že pro Lacazetteho a spol. je EL prioritou

Zdroj: gol.cz