Houštecký: V tuto chvíli si ještě neumíme představit, že by šel Kolář do brány. Ale uvidíme, s týmem letí

Houštecký: V tuto chvíli si ještě neumíme představit, že by šel Kolář do brány. Ale uvidíme, s týmem letí
OBSAHUJE VIDEO

Slávistická výprava se odebere směr Londýn již v úterý v podvečer a již teď je jasné, že na palubě letadla nebudou stopeři Ondřej Kúdela a Simon Deli, což je nepochybně velká komplikace.

"Je to pro nás velké oslabení, Kudy je pilíř, který hraje ve fantastické formě. Byli jsme rádi, že zvládnul cestu do Walesu, byli jsme rozhodnutí, že poletí i na Arsenal. Ale nachladil se, má virózu a teploty, po úderu do nosu tam má i zánět. Byl na vyšetření, ale bohužel nemůže letět. A Simon bohužel přijel z národního týmu a potvrdil se u něj Covid. Takže letíme oslabení o tyto dva stěžejní hráče, ale věříme, že máme takovou kvalitu, že je dokážeme nahradit a na zápas se dobře připravíme," uvedl asistent trenéra Zdeněk Houštecký, jehož slova nabídl web slavia.cz.

Navzdory defenzivnímu oslabení jsou ve Vršovicích optimisté. "Když jsme zjistili, že Simon má Covid, každému z nás skočila do hlavy nějaká alternativa. Budeme se o tom teď společně bavit, jak s hráči, tak s trenérským týmem. Věřím, že budeme mít šťastnou ruku. Těšíme se všichni. Měli jsme to tak, že jsme se do Anglie předtím nikdy nepodívali a teď se karta otočila, létáme tam pořád. Jestli to dopadne, jako v předchozích dvou případech, bude to super," dodal spolupracovník Jindřicha Trpišovského.

Pozitivní zprávou naopak může být návrat středopolaře Petra Ševčíka, jenž odehrál proti Zbrojovce něco málo přes půl hodinu, nebo skutečnost, že se do britské metropole odebere i Ondřej Kolář. "V tuto chvíli si ještě neumíme představit, že by šel Koli do brány. Ale uvidíme, s týmem letí. A co se týče Petra Ševčíka, jsme moc rádi, že v Brně naskočil, co se tréninku týče, je v plném vytížení. Manko dohnal a co jsme s ním mluvili, tak se cítil na hřišti dobře, nezadýchal se. Do zápasu je připraven," hlásil na slavia.cz Houštecký.

Jeden z vrcholů kariéry čeká na čtyřiadvacetiletého slovenského záložníka Jakuba Hromadu, jenž Kanonýrům přeje od dětství. "Před týdnem se mi splnil největší fotbalový dětský sen, když jsem si zahrál za reprezentaci Slovenska. Druhý největší sen byl Arsenal. Jako malý sníte o tom, že budete jednou za ten tým hrát, potom sníte o tom, že si zahrajete proti němu, a to se mi teď splnilo. Věřím, že pokud mě trenér vybere, tak si ten zápas užiju a budu prospěšný pro mužstvo. Arsenal je nejen můj splněný sen, ale úplně všech. I když se jim možná v posledních letech v anglické lize tolik nedaří a výsledky nemají takové, na které jsme byli zvyklí. Samozřejmě je to jeden z top klubů na světě, takže je to pro nás obrovská výzva. Hrozně se na to těšíme a chceme se porvat o postup," burcoval kabinu explzeňský středopolař.

Moyes neustále čelí otázkám na prodej opor: Součka by musela vykoupit Česká národní banka

Zdroj: slavia.cz