Moyes neustále čelí otázkám na prodej opor: Součka by musela vykoupit Česká národní banka

Moyes neustále čelí otázkám na prodej opor: Součka by musela vykoupit Česká národní banka

West Ham je po posledním kole Premier League na velmi lichotivé čtvrté pozici, kam ho vytáhli největší tahouni Kladivářů, mezi něž patří Tomáš Souček, Declan Rice a Jesse Lingard, jenž je v britské metropoli zapůjčen z Old Trafford.

Skotský manažer United David Moyes si na tiskové konferenci postěžoval, že už ho nebaví pořád dokola odpovídat na dotazy ohledně odchodu opor...

"Když jsme podepsali Tomáše Součka, přivedli jsme ho, aby nám pomohl vyhnout se sestupu. Declan Rice s námi o udržení bojoval taky a Jesse přišel, aby nám pomohl vyhrát nějaké zápasy. Není na místě teď najednou otočit a říkat, že se potřebujeme dostat do Ligy mistrů, abychom je udrželi," pronesl webem aktualne.cz citovaný kouč s minulostí v Evertonu i Manchesteru United.

Podle něj to navíc není jen o nich samých, ale také o klubu jako takovém. "Tihle hráči by měli West Hamu děkovat, protože jim pomohl dostat jejich kariéry tam, kde jsou teď. To my jsme těm hráčům dali platformu, na které pak mohli zazářit," prsil se sedmapadesátiletý odborník, jenž vše vysvětloval na příkladu dvaadvacetiletého esa Rice. "Dali jsme mu perfektní prostor, vytvořili mu podmínky, aby ukázal, co v něm je. Je kapitánem mužstva, i to významně podporuje jeho rozvoj. Není to o postupu do Ligy mistrů. Největší věc, kterou chce každý fotbalista, je vidět svůj klub vzkvétat a rozvíjet se současně s ním," přidal na aktualne.cz.

Žádné relevantní konkrétní nabídky prý zatím do Londýna nedorazily. "Doufám, že žádné nepřijdou, ale pokud ano, zvážíme je, stejně jako kterýkoli jiný klub. Na vykoupení Declana Rice by se musela spojit Bank of England se skotskou Royal Bank. A u Tomáše Součka by to musela být Česká národní banka," usmíval se Moyes, jehož názor vyšel na stránkách aktualne.cz.

Příště jde West Ham do akce se sousedem v tabulce - třetím Leicesterem City, jehož přivítá na svém stadionu.

Dvě hádky v táboře Blues. Spor mezi Kepou a Rüdigerem ukončil Tuchel vyhozením jednoho z hráčů z tréninku

Zdroj: aktualne.cz

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.