Krejčí mladší? Někdy rapl s řepkovskými manýry, který si ale prý říká o Euro...

Krejčí mladší? Někdy rapl s řepkovskými manýry, který si ale prý říká o Euro...

Jednadvacetiletý středopolař Sparty Ladislav Krejčí mladší se v posledním roce rozstřílel a vzhledem k tomu, na jaké operuje pozici, má velmi pěkná ofenzivní čísla.

V kvalifikaci jednadvacítky nasázel pět branek, za Spartu pak jednou skóroval v Evropské lize a ve Fortuna:lize už je dokonce po sedmnácti vystoupeních na osmi trefách, což je bilance, o jaké se mu do té doby ani nesnilo.

Proti marným Sklářům zaznamenal exbrněnský univerzál hattrick a Petr Švancara na jeho konto pronesl, že by mohl zamotat hlavu také Jaroslavu Šilhavému ohledně nominace na evropský šampionát...

"Brněnský odchovanec Ladislav Krejčí mladší, byť v dresu Sparty, si zapsal hattrick. Jsem z něj nadšený. Já žádný v nejvyšší soutěži nemám, několikrát jsem dal po dvou gólech, tři jen asi třikrát v tehdy druholigové Opavě. Jsem na Láďu hrdý, podle mého si říká o nominaci na Euro. Je silný v osobních soubojích, výborně hraje hlavou," ocenil mladíka brněnský patriot, jehož vyjádření nabídl portál aktualne.cz.

Vítěz domácího poháru z loňského roku by mohl mít podle jeho slov hezkou kariéru. "Stává se lídrem Sparty, vedení klubu už s ním podepsalo dlouhodobou smlouvu. Chtějí z něj udělat stálici týmu. Nezapomíná ovšem, odkud je, nelíbá sparťanský znak, za to ho musím moc pochválit. Působí někdy jako rapl, musí si dávat pozor na červené karty, občas má takové řepkovské úlety. Tohle až trošku utlumí, se zkušenostmi to nejspíš přijde, bude z něj velká osobnost nejen Sparty. Ale věřte, je to skromný a hodný kluk, chodí s malými žáčky trénovat, navštěvuje kempy," přidal na aktualne.cz.

Někdejší hráč Slavie, Brna, Žižkova, Slovácka i Příbrami si pak všiml i proměny letenského "S" ohledně týmovosti. "Na hattrick potřebuje mít i štěstí, že dáte dva góly a pak přijde penalta, kterou vám spoluhráči přenechají. V tom vidím proměnu Sparty, že mu ji věnují. To je česká kabina. Před dvěma roky za italského trenéra Stramaccioniho by se na to nehledělo, každý by šel jenom za osobním prospěchem," uzavřel na aktualne.cz Švancara.

Podcast: Souček přisel o parťáka a ostudná Chelsea. Překvapí Slavia mizerný Arsenal? A kdo bude chytat?

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.