Dominanci Slavie chceme přerušit, ale nebude to hned, říká Vrba. Hložka nejprve chválil a pak mu vynadal...

Dominanci Slavie chceme přerušit, ale nebude to hned, říká Vrba. Hložka nejprve chválil a pak mu vynadal...
OBSAHUJE OHLASY

Pavel Vrba, jenž má zatím ve Spartě bilanci šesti výher a jedné remízy, se vyjádřil po jasném postupu do semifinále domácího poháru přes Jablonec (4:1) k celé řadě témat. Pojďte se spolu s námi podívat na ty, které vyšly na oficiálních stránkách sparta.cz.

O tom, zda někdy zažil, aby se jeden hráč dostal během úvodních pěti minut do tří šancí...

"Nevím, jestli jsem to zažil. Už trénuji delší dobu, tak bych musel vzpomínat. Možná v jiných věkových kategoriích, tam možná jo. Je ale pravda, že Hložan v úvodu prvního poločasu zápas mohl rozhodnout a mohlo být už po poločase jasno. Bohužel se to nepodařilo. O to víc mě těší, že i za stavu, kdy se to obrátilo proti nám, jsme brzo vyrovnali a naše hra měla svoji kvalitu. Bylo to ohodnoceno dalšími brankami a vítězství je pro nás hodně důležité. Vzhledem k průběhu celého zápasu, si myslím, že i zasloužené."

O tom, zda bude Hložka chválit, nebo naopak kárat...

"Já ho v první fázi pochválím a pak mu vynadám. Určitě ho pochválím za to, že se do šancí dostal. Vracel se i dozadu. Podporuje celé mužstvo. To není jenom o něm, ale o celém týmu. Mužstvo mu vytváří situace, do kterých se dostává. Má svůj věk, je potřeba, aby získával zkušenostmi na hřišti. Aby získával jistotu v koncovce. Do šancí se dostává, to je skvělé a až začne všechno proměňovat, nebo aspoň z padesáti procent, tak si myslím, že ho tady neudržíme."

O tom, že jeho tým musel na Letné otáčet výsledek...

"V postup jsem samozřejmě věřil. Gól padl hned na začátku druhého poločasu, takže času bylo ještě dost. Možná jsem se trochu bál, aby mužstvo nenahlodalo to, že jsme po prvním poločase mohli vést tři nebo čtyři nula. Najednou to je ve 47. minutě 0:1. Myslím, že nám pomohlo, že jsme vstřelili za dvě minuty gól na 1:1. Pak jsme zase hráli svoji hru. Já jsem samozřejmě rád, že dominujeme, že si vytváříme šance, že máme strašnou spoustu střel a pokusů. Když se podíváte na statistiky, tak je to hodně nadprůměrné, a to mě samozřejmě těší."

O tom, zda bude vyčítat Vitíkovi první pochybení na nejvyšší úrovni...

"Mladí hráči to neberou jako my. Udělají chybu a za pět minut už o tom ani nevědí. Kdybychom to měli nějak řešit a zasedli si na něj, to by byl v jeho věku absolutní nesmysl. Podle mě si z toho hlavně musí vzít ponaučení. Udělal chybu a myslím si, že už se opakovat nebude. To je skvělá zpráva. Hlavně, když se vyhraje 4:1.

O tom, zda nemá Ladislav Krejčí mladší aktuálně reprezentační formu...

"To je v kompetencích Jardy Šilhavého a ten si musí rozhodnout, koho vezme. Já nejsem ten, který by mu měl diktovat nominaci a Jarda si do toho určitě nenechá kecat. Pokud ho Krejda přesvědčí, tak ho určitě vezme. Je to trenér, který má čich na to, který hráč mu může pomoct. Je dobře, pokud ho Láďa Krejčí dostane pod tlak ve smyslu svých výkonů a bude o něm uvažovat, že ho na mistrovství Evropy vezme. Přeji Jardovi, ať se správně rozhodne, ale určitě mu nebudu říkat, co má dělat."

O tom, jaké postavení má v jeho očích Bulhar Martin Minčev...

"On vypadl kvůli tomu, že měl karanténu, i kvůli cestám do zahraničí. Víte, že to je složité. Chtěl jsem ho do Razgradu, kde jsem působil. On hrál za Černo More, mně se hodně líbil a říkal jsem funkcionářům Razgradu, že by nebylo špatné, aby ho koupili, ale Sparta jim ho vyfoukla. Je to hráč, kterého jsem sledoval a byl hodně zajímavý."

O dalším pozitivním kroku v podobě postupu do semifinále poháru...

"Pro mě to je hlavně pozitivní krok, který se týká toho, co se tady děje. Samozřejmě mohou být zápasy, které vám vyjdou lépe, jiné méně. Za dobu, kdy jsem tady, je výkonnost mužstva hodně zajímavá. Jsem rád, že se nám tak daří a doufám, že to potvrdíme i v neděli. I když nás samozřejmě čeká favorit, momentálně nejlepší mužstvo v české lize. Musíme udělat všechno pro to, abychom mu roli trošku znesnadnili, udělali dobrý výsledek a doufám, že ho uděláme."

O tom, jakým směrem by se mohla vyvíjet nedělní derby v Edenu...

"Samozřejmě chceme hrát na Slavii fotbal, který se nám teď daří. Chceme v tom pokračovat. Jestli budeme úspěšní, to budeme vědět až v neděli večer, ale určitě se o to budeme snažit. Jak znám trenéra Trpišovského, ten určitě bude chtít být také aktivní. Doufám, že fotbal bude diváky bavit, bude hodně gólů a že bude víc gólů v síti, kde si je přejeme. Ale teď vážně, nás doopravdy čeká zkouška ohněm. Narazíme na soupeře, který nějakou dobu dominuje v české lize. Chtěli bychom samozřejmě tuto dominanci přerušit, samozřejmě to nebude hned. V zápasech se Slavií ale chceme dokazovat, že my chceme ukázat také kvalitu a budeme chtít navázat v Evropě. Je to pro nás zkouška. Nás čekají utkání se Slavií, s Jabloncem, nebo s Plzní. To jsou zápasy, které doopravdy ukážou, jak na tom jsme. Pokud potvrdíme to, co teď předvádíme, tak to bude obrovské plus do nové sezony, kde už to bude naostro. Doufám, že pak si to rozdáme se vším všudy."

Nita o fandech Sparty: Oceňují moji práci a dávají najevo, jak mě mají rádi. Snad spolu budeme mít dobrý vztah i dál

Zdroj: sparta.cz