Slavia je pro mě favoritem s velkou šancí na postup do semifinále, překvapil Kuka. Co si myslí Suchopárek?

Slavia je pro mě favoritem s velkou šancí na postup do semifinále, překvapil Kuka. Co si myslí Suchopárek?

O čtvrtfinále Evropské ligy mezi Arsenalem a Slavií už toho bylo napsáno i vyřčeno mnohé, leč znáte to - upozadit tak atraktivní téma je těžké. Jaké šance dávají úřadujícímu českému šampionovi v Londýně někdejší sešívané ikony Pavel Kuka, Jan Suchopárek a František Cipro?

První jmenovaný odborník nevidí výraznější problém ani v několika absencích. "Každému mužstvu skoro vždy někdo ze základní sestavy chybí. Proto je pro mě Slavia i bez Kúdely, Deliho a stále ještě s ne zcela zdravým Kolářem favoritem s velkou šancí na postup do semifinále. Je jedno, koho trenér Trpišovský postaví. Podařilo se jí přejít přes Leicester, který je v anglické lize třetí, zatímco nevýrazný Arsenal až desátý. Pokud Slavia opět předvede svoji kvalitní kolektivní hru, vydrží v nasazeném tempu celých 90 minut, nezapomene na pokoru a respekt, tak věřím, že bude zase úspěšná," ukázal optimistický pohled vicemistr Evropy z roku 1996 Pavel Kuka, jehož pohled nabídl portál aktualne.cz.

Pozitivně se na vše dívá i jeho někdejší spoluhráč z Edenu Jan Suchopárek. "Slavia už několikrát potvrdila svoji výbornou formu, a i když současný tým není ze zdravotních důvodů v optimálním rozpoložení, tak má v kvalitním hráčském kádru velice dobré náhradníky. Anglické celky jsou doma silnější než v cizím prostředí, ale Slavia právě letos na Britských ostrovech dokázala, že umí hrát dobře i venku. Když se jí podaří vybojovat přijatelný výsledek před pražskou odvetou, tak by si pootevřela dveře do semifinále," přidal na aktualne.cz bývalý obránce Šrasburku i Borussie Berlín.

A co pohled třiasedmdesátiletého Františka Cipra? I on tvrdí, že soubor Jindřicha Trpišovského není vyloženým outsiderem ani proti třináctinásobnému šampionovi Premier League. "Šance na postup nejsou malé. Slavia hraje dobře a naopak Arsenalu se moc nedaří. Leicester podává v současnosti kvalitnější výkony a Slavia ho porazila. Chvalozpěvy na anglický fotbal ode mne neuslyšíte, ale je pravda, že v domácím prostředí byly anglické kluby vždy těžko k poražení. Teď se však hraje bez diváků, což je naše výhoda. Trenér však bude mít problém se sestavením stoperské dvojice a především pak asi bude hledat odpověď na otázku, koho pošle mezi tři tyče. Pokud jde o Koláře, tak poslat ho do branky po jeho vážném zranění, v helmě na hlavě a bez jediného zkušebního zápasu se mi zdá dost riskantní," přiznal na webu aktualne.cz muž, jenž vedl tradiční vršovickou značku hned ve třech různých etapách a naposledy pracoval v Dynamu České Budějovice.

Olayinka upozornil na klasickou dvojici Aubameyang a Lacazette. Trpišovský pak přidal i další 3 borce...

Zdroj: aktualne.cz