Amatérský sport má zelenou. Vláda mu ovšem může opět vystavit stopku

Amatérský sport má zelenou. Vláda mu ovšem může opět vystavit stopku

Vratí se amaterský sport? Nové opatření vlády s platností od pondělí 12. dubna, která jsou zveřejněna na webu ministerstva zdravotnictví, mohou amatérský sport znovu nakopnout.

Svitla nadeje amaterskému sportu? Světlem na konci tunelu by mohlo být 12. dubna, kdy by se mohly reálně hnout ledy.

„V případě vnitřních sportovišť pak platí, že spolky (jejich členové) mohou takovou činnost vykonávat výhradně na sportovištích, jejichž jsou tyto spolky přímými provozovateli, neboť v ostatních případech (např. hodinový pronájem školní tělocvičny) mohou být považováni (ve vztahu k provozovateli sportoviště) za 'veřejnost',“ uvedl advokát ČUS Daniel Viduna, v právním výklad, se kterým operuje ČTK. 

Neorganizovaný sport by měl probíhat pouze venku, na kterém se může sejít až dvacetičlenná skupinka. Venkovní sportují by neměli nosti roušky, uvnitř by se měli dočkat vyjímky jen organizovaní sportovci, kteří se nechají pravidelně testovat. Tento plán se zamlouvá i Národní sportovní agentuře pod vedením Milana Hniličky. Nečekaný konec Jana Blatného na ministerstvu zdravotnictví by ovšem mohl situaci notně zkomplikovat. Ve stejném duchu zní i predikce z řad Národní sportovní agentury.„Komunikujeme s ministerstvem zdravotnictví a máme informace, že zřejmě dojde ke změnám, bohužel v neprospěch sportu,“ řekl ČTK mluvčí její Jakub Večerka. 

Půlroční zákaz sportovních aktivit pro neamaterský sport a děti patří mezi největší kontroverze kritizované vlády. 

Zdroj: Deník Sport, ČTK