Pardubická sezona se vyvíjí nad plán. Tým je poskládán z hráčů, kteří chtějí pracovat, bojují, mají srdíčko...

Pardubická sezona se vyvíjí nad plán. Tým je poskládán z hráčů, kteří chtějí pracovat, bojují, mají srdíčko...

Předehrávka 26. kola Fortuna:ligy proběhne za asistence kamer České televize v Ďolíčku, kde na sebe v pátek v podvečer narazí výběry Pardubic a Bohemians 1905, který už je v nejvyšší soutěži neporažen šest duelů v řadě.

U Botiče se ovšem daří i východočeskému nováčkovi. Tým z města dostihů a perníku v metropoli prohrál pouze jeden z jedenácti zápasů...

"Jsme maximálně spokojení. Ve hře je ještě 30 bodů a popereme se o ně. Chceme co nejlepší umístění. Pokud ta možnost je, budeme na tom pracovat," pronesl na webu ceskatelevize.cz kouč Jaroslav Novotmý.

Sedmé Pardubice těží podle jeho slov i z charakteru hráčů. "Celá sezona se vyvíjí nad plán, ale v tohle mužstvo jsme věřili. Je poskládané z hráčů, kteří chtějí pracovat, bojují, mají srdíčko. Podařilo se nám mužstvo složit natolik dobře, že to není jen o 11 hráčích na hřišti, ale i o dalších, kteří zasáhnou do hry, i když pak dvakrát třikrát nehrajou. Potom nastoupí, jsou připravení, nejsou uražení a chtějí hrát. To je důležité," přidal na stránkách ČT Sport odborník, jenž vede pardubickou družinu společně s Jiřím Krejčím.

O síle lépe postaveného klubu moc dobře ví i v táboře vršovických Klokanů. "Jejich postavení v tabulce je dáno tím, že mají ustálený kádr. V něm jsou ambiciózní i zkušení hráči. Mají tým dobře namixovaný. Naposledy zvládli těžké utkání v Olomouci. Na poměry nováčka mají výborné výsledky," chválil nejbližšího soupeře asistent Bohemky Erich Brabec, jehož názor vyšel na stránkách ČT Sport.

Necid, Pulkrab, Květ a spol. sice vytěžili v rámci výjezdů pouze sedm bodů z třiceti, nicméně tentokráte to bude trochu jiné. "Rozhodně je pro nás výhodou, že se hraje na hřišti, kde jsme v pátek hráli a ve středu na něm trénujeme. To rozhodně nezastírám. Chceme zápas zvládnout vítězně," burcoval zelenobílou kabinu spolupracovník Luďka Klusáčka.

Zdroj: ceskatelevize.cz