Vrba: Jak znám Trpišovského, bude chtít být aktivní. Snad bude padat hodně gólů a bude jich víc v síti, ve které si je přejeme

Vrba: Jak znám Trpišovského, bude chtít být aktivní. Snad bude padat hodně gólů a bude jich víc v síti, ve které si je přejeme

Slávistický tým už je v rámci Fortuna:ligy neporažen 37 utkání v řadě a osmatřicátý korálek na svou šňůrku zkusí navléci v neděli na Sinobo Stadium v nejslavnějším derby v zemi proti Spartě.

Sparta by onu sešívanou sérii samozřejmě ráda přerušila, což by znamenalo, že by snížila náskok na jedenáct bodů a navíc by pořád měla dvě utkání v dobru...

"V neděli nás čeká zkouška ohněm. Čeká nás mužstvo, které kraluje v poslední době v lize. Na druhou stranu někdo jejich sérii musí konečně ukončit. Doufejme, že to budeme my," pronesl v interview pro ČT Sport Pavel Vrba.

"Hrozně se na to těším. Jediné, co mě mrzí, je, že tam nebudou diváci. Atmosféra by samozřejmě byla výbušná, ale přesto mě to mrzí," pokračoval sedmapadesátiletý odborník, jehož slova nabídly stránky ceskatelevize.cz.

Domácí za sebou budou mít náročný střet v Londýně. I Sparta však hrála MOL Cup, byť den předem. "Narazíme na soupeře, který nějakou dobu dominuje v české lize. Chtěli bychom samozřejmě tuto dominanci přerušit a samozřejmě to nebude hned. V každém zápase se Slavií ale chceme dokazovat, že máme také kvalitu, a budeme na ně chtít navázat v Evropě," přidal.

Spartu zatím vedl v osmi zápasech a dosud neokusil hořkost prohry. "Jsem rád, že se nám tak daří, a doufám, že to potvrdíme i v neděli. I když nás samozřejmě čeká favorit, momentálně nejlepší mužstvo v české lize. Musíme udělat všechno pro to, abychom mu roli trošku znesnadnili a udělali dobrý výsledek, a doufám, že ho uděláme," zaznělo z úst někdejšího stratéga Ludogorce Razgrad či Anži Machačkala.

"Samozřejmě chceme hrát na Slavii fotbal, který se nám teď daří. Chceme v tom pokračovat. Jestli budeme úspěšní, to budeme vědět až v neděli večer, ale určitě se o to budeme snažit. Jak znám trenéra Trpišovského, ten určitě bude chtít být také aktivní. Doufám, že fotbal bude diváky bavit, bude hodně gólů a že bude víc gólů v síti, v které si je přejeme," pronesl na webu ceskatelevize.cz šéf Dočkala, Karlssona, Vitíka a spol.

Po Slavii čeká letenské "S" čtvrtý Jablonec a následně třetí Slovácko. V nejbližší době tak narazí na kompletní špičku a to ještě čeká na termín odložené klání s Viktorí Plzeň. "Jsou to zápasy, které ukážou, jak na tom doopravdy jsme. Pokud potvrdíme to, co teď předvádíme, tak to bude obrovské plus do nové sezony, kde už to bude naostro. Doufám, že pak si to rozdáme se vším všudy," uzavřel exreprezentační kouč.

Podcast: Senzační remíza proti Arsenalu! Hrdina Slavie Holeš a Artetovy chyby. Jaká je šance do odvety?

Zdroj: ceskatelevize.cz