Blansko zaskočilo Žižkov, Hradec má další cenné vítězství a přiblížil se první lize

Ve stínu první ligy a derby má na programu o víkendu zajímavá utkání i druhá nejvyšší soutěž. Její 17. kolo odstartoval páteční duel Jihlavy s Třincem. Chrudim v sobotu po obědě podlehla Ústí nad Labem.

Jihlava, která se na startu sezóny netajila postupovými ambicemi, před tímto utkáním na jaře ještě nevyhrála a nachází se v opravdu špatné formě, v ideální formě nebyl ale ani Třinec. Ten je po tomto zápase už pouze bod od sestupu do třetí ligy. Jihlava, navzdory špatné formě favorit zápasu, totiž zvítězila nad utrápeným týmem Františka Straky 1:0. O vítězství rozhodl až čtyři minuty před koncem útočník Klobása. Celek z Vysočiny je ale momentálně devátý a na první místo ztrácí dvanáct bodů.

Ústí nad Labem pod novým trenérem Jarolímem nevstoupilo ideálně do jarní části sezóny, nyní si ale připisuje velmi důležité tři body nad Chrudimí, příjemným překvapením letošního ročníku a týmu ve formě. Tým Davida Jarolíma tak doufá, že se dostává na vítěznou vlnu. Ústí nad Labem zvítězilo díky jediné brance Bílka z penalty, která padla před poločasem a svého soupeře přeskočilo v tabulce.

Další krutou prohru musela skousnout pražská Dukla. Ta totiž doma nestačila na Varnsdorf. Pražané doma na Julisce v prvním poločase dvakrát inkasovali z kopačky Kouřila a ve druhém poločase měli hodně práce, aby utkání dokázali alespoň vyrovnat, zmohli se však pouze na snížení, což měl na svědomí Souček. Dukla doma podlehla Varnsdorfu 1:2.

Hradec Králové se nachází ve skvělé formě a vyhřívá se v čele FNL. Vítězství v soutěži by mu zajistilo přímý postup do Fortuna ligy a momentálně k tomu nemá vůbec daleko. Votroci v sobotu porazili poslední Vyšehrad 4:1 a tohle umístění si udrželi. Souboj prvního s posledním rozhodl zejména útočník Hradce Vašulín, jenž se blýskl hattrickem! Čtvrtou branku mezi tím vstřelil Dvořák. Za domácí se trefil z penalty Jakab.

Blansko pod taktovkou kouče Martina Pulpita nenalezlo ani ve čtvrtém jarním kole FNL přemožitele. V rámci 17. kola druhé nejvyšší tuzemské soutěže si veze bod z půdy Viktorie Žižkov. Hosty poslal do vedení již ve 39. minutě Ngoma, ale domácí v samotném závěru vyrovnali zásluhou Súkenníka z penalty.

Prostějov zavítal na půdu Táborska a nakonec se domů vracel se třemi body. Skóre otevřel v první půli Píchal, ale po změně stran Navrátil srovnal stav. Až dvě minuty před koncem vrátil hostům vedení Kopřiva.

Vlašim doma zaskočila Líšeň a získala tři body. Dvě trefy si připsal Červenka, který mohl zaznamenat hattrick, kdyby v první půli proměnil pokutový kop. Za hosty devět minut před koncem snížil Silný.