Z mě neznámého důvodu Bohemians začalo dominovat, zápas rozhodly tři situace, mrzelo Krejčího. Klusáčkovi vyšla změna rozestavení

Z mě neznámého důvodu Bohemians začalo dominovat, zápas rozhodly tři situace, mrzelo Krejčího. Klusáčkovi vyšla změna rozestavení
OBSAHUJE OHLASY

Páteční bitva o Ďolíček v rámci předehrávky šestadvacátého kola Fortuna ligy dopadla lépe pro "hosty" Bohemians 1905, kteří porazili "domácí" Pardubice, které zde mají azyl, 2:0. Do zápasu vstoupily lépe právě Pardubice, to jim ale dlouho nevydrželo.

Po povedených dvaceti minutách začali hrát právě Klokani, kteří byli postupně odměněni třemi dárečky. Prvním byl faul ve vápně a penalta, kterou proměnil Puskáč, poté červená karta Proska a těsně po poločasové přestávce mizerný vstup Pardubic do hry a gól na 2:0. Po něm už se nic zásadního nestalo, přestože měli Klokani i další šance.

Kde ale nastal zlom? To nechápe ani pardubický kouč Jiří Krejčí. "Souhlasím, že ze začátku jsme hráli velmi dobře, ale potom nepochopitelně převzala iniciativu Bohemka, která využila naší nezkušenost, což způsobilo penaltu. Velká rána bylo vyloučení před poločasem a gól po pauze. Penalta byla vyloženě z nezkušenosti, měli jsme si na to dát prostě pozor. Zbytečné bylo i to vyloučení, to bylo takticky špatně," prozradil trenér ligového nováčka pro ČT Sport.

"Pomohla nám změna rozestavení, ukázalo se to jako chytrý tah," prozradil kouč Klokanů Luděk Klusáček poté, co jeho tým nastoupil netradičně se třemi obránci. "Pardubice začaly dobře, ale pak jsme už hru kontrolovali my," nechal se slyšet trenér Bohemians. K výkonu měl však i výtky. "Chyběla ale každopádně větší aktivita na míči, moderní fotbal se v dnešní době hraje jinak," bere si Klusáček ponaučení pro další souboje.

Pardubice za týden čeká náročný duel se Slováckem, Klokani se pro změnu utkají s ostravským Baníkem.

zdroj: ČT Sport