Trpišovský: Rukopis nového trenéra je znát pojetím i rozestavením. Je to jiná Sparta než na podzim

Trpišovský: Rukopis nového trenéra je znát pojetím i rozestavením. Je to jiná Sparta než na podzim

Mají náročný program, ale rozhodně si jej užívají. Pražská Slavia ve čtvrtek uhrála skvělou remízu na slavném londýnském Emirates Stadium a stále je ve hře o postup do semifinále Evropské ligy. V dalším zápase ale nestojí v cestě za trofejí Arsenal, nýbrž odvěký městský rival Sparta. Derby s pořadovým číslem 298 bude mít opět specifický náboj a emoce na obou stranách, o čemž je přesvědčen i kouč sešívaných Jindřich Trpišovský.

V neděli v Edenu přivítají Spartu, která jim v tabulce Fortuna ligy dýchá na záda. Pokud chtějí udržet klid v honu za obhajobou titulu, potřebují porazit i tohoto soupeře. Sparta pod taktovkou nového kouče Pavla Vrby ještě neprohrála, čehož si domácí samozřejmě všímají.

„Jsou jiní, hrají v jiném rozestavení a daří se jim, dávají hodně gólů i jich méně dostávají. Ustálila se jim základní sestava, není tam tolik změn jako dřív. Vrátil se jim po zranění Hložek. Na středu se ustálila trojice Krejčí, Pavelka a Dočkal. Rukopis nového trenéra je znát a pojetím i rozestavením je to jiná Sparta než na podzim,“ nechal se slyšet Trpišovský pro Slavia.cz.

Souboj nesmiřitelných rivalů umocňuje fakt, že na sebe narazí první a druhý tým tabulky české nejvyšší soutěže. „Je skvělé hrát velké zápasy. Možná je dobře, že to jde tak rychle za sebou. Pro některou skupinu hráčů by byla lepší určitá pauza a odpočinek, na druhou stranu není nic hezčího než hrát tahle utkání. Derby je vždy stejné, i kdyby byl někdo první a někdo dvanáctý, je to pořád stejný zápas. Chybí tomu jen diváci, protože i na podzim to bylo bez nich a nebylo to tak emočně vypjaté a celkově klidnější. Je to obrovský rozdíl, když je na stadiónu dvacet tisíc fanoušků,“ dodává kouč vršovického klubu.

Zdroj: slavia.cz