Posouváme se, zlepšujeme se, nedělal bych z derby velké závěry a nebral to úplně černě, tvrdí Vitík

Posouváme se, zlepšujeme se, nedělal bych z derby velké závěry a nebral to úplně černě, tvrdí Vitík
OBSAHUJE OHLASY

Osmnáctiletý stoper Martin Vitík má za sebou první derby proti Slavii, která se svým hlavním rivalem neprohrála již třináct střetů v řadě. Byť ho jeho tým výsledkově nezvládl, on sám patřil k nejlepším sparťanům na vršovické ploše a proti zkušenějším sešívaným borcům se mu podařilo zvládnout hodně soubojů. O čem všem mluvil perspektivní svěřenec Pavla Vrby, jehož soubor čeká ve středu na severočeské Střelnici duel s Jabloncem, po závěrečném hvizdu?

O tom, jak premiérové derby prožíval...

"Prožíval jsem ho hodně, co se týče emocí. Ale užil bych si ho víc, kdybychom ho vyhráli. Jsem z toho teď zklamaný. Chtěli jsme hrát svoji hru, věděli jsme, že když začneme hrát jinak, tak se to bude hodit Slavii. V prvním poločase se nám to dařilo, byli jsme lepší tým, měli jsme tři šance. Bohužel jsme je neproměnili a pak jsme si nechali dát hloupý gól."

O tom, jestli s týmem otřásl první inkasovaný gól před odchodem do kabin...

"Nic to se mnou neudělalo, ale Slavii to víc nakoplo. Ve druhém poločase jsme už nehráli svým stylem a to se jim hodilo. Trochu také herně přidali a ve druhé půli už byli lepším týmem."

O tom, jestli se mužstvo vrátí po úspěšných výsledcích opět trochu na zem...

"Posouváme se, zlepšujeme se. Nedělal bych z tohohle zápasu velké závěry. Prohráli jsme, bolí to, ale musíme se soustředit na další těžké zápasy a uhrát druhé místo. K tomu vyhrát pohár. To jsou naše cíle. Nebral bych to po neděli úplně černě. Máme náročný program, jsme rádi, že se hodně hraje. Jsme v zátěži a doufám, že to využijeme a budeme zase vyhrávat." 

Trpišovský krotí euforii: Rozhodnuto není, ale udělali jsme důležitý krok k titulu

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.