Herně máme na to, abychom Slavii dokázali porazit, ale asi nám chybí sebevědomí, tvrdí Čupr

Herně máme na to, abychom Slavii dokázali porazit, ale asi nám chybí sebevědomí, tvrdí Čupr

Generální ředitel Sparty František Čupr se přiznal, že na derby odjížděl s myšlenkami na výhru a přerušení dlouhé neporazitelnosti Slavie...

"Ještě teď se s tím těžko smiřuji, že jsme to derby nezvládli. Líbil se mi první poločas. Měli jsme celou řadu šancí, které kdybychom proměnili, vypadalo by derby jinak, což se nestalo. Dostali jsme gól, který nechal psychické následky v druhém poločase, který nemohu hodnotit pozitivně. Štve mě to neuvěřitelně, je to frustrující. Do každého derby jdu s očekáváním, že se nám to podaří prolomit a vyhrajeme. Ta frustrace, která je první dva dny, z toho se člověk těžko dostává, těžce z toho procitá. Ono je možné, že takový případ přijde ještě tuto sezonu v rámci pohárů, tak uvidíme, a těším se na to, že to prolomíme," přiznal v interview pro ČT Sport šéf letenského "S".

Šance hostů zahodili jak Ladislav Krejčí, tak Dávid Hancko a Adam Hložek. "Kdybychom proměnili, naše sebevědomí by bylo jiné. Ve druhém poločase to byl problém. Herně na to máme, abychom Slavii dokázali porazit. Ale asi nám chybí to sebevědomí," přidal na webu ceskatelevize.cz Čupr.

Aktuální ztráta na první místo je 17 bodů, oba celky na sebe ale mohou teoreticky narazit i v rámci domácího poháru, což by v této sezoně znamenalo ještě jedno derby. "Věřím, že v příští sezoně už konečně dokážeme to, co říkáme každou sezonu: že budeme usilovat a hrát o titul. Snažili jsme se udělat maximum, abychom byli Slavii blízko. Po prvních šesti kolech jsme vedli. Teď to tak není, šance na titul můžeme odepsat, zapomenout. Je to o sebevědomí a velkých zápasech, kde věřím, že to naši kluci budou schopni zvládnout," zaznělo z úst funkcionáře.

Sám se odborně stále učí. Mimo jiné i od sportovního ředitele Tomáše Rosického. "Většinu času během zápasu trávím někde blízko Tomáše Rosického, takže mám zprostředkovaně, jak to vnímá. Vzhledem k jeho zkušenostem a obrovskému cítění pro fotbal se rád přiučím," uzavřel na ceskatelevize.cz Čupr, jenž po středě s Jabloncem a neděli se Slováckem neskromně očekává šest bodů.

 Slavii po vítězném derby stačí k titulu už jen 13 bodů. To jsou z 8 utkání 4 výhry a 1 remíza nebo 3 výhry a 4 remízy

Zdroj: ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.