Sbor rozhodců rozhodl i podruhé ve prospěch Sparty, Hašek jí musí zaplatit více než 20 milionů

Sbor rozhodců rozhodl i podruhé ve prospěch Sparty, Hašek jí musí zaplatit více než 20 milionů

Podání jednostranné výpovědi Martina Haška bylo loni v březnu vůči Spartě neoprávněné a v rozporu s podmínkami kontraktu.

Alespoň tak to rozhodl Sbor rozhodců v druhoinstančním řízení, které potvrdilo pár měsíců starý první verdikt.

Hašek, jenž momentálně v barvách Würzburgeru Kickers operuje ve druhé bundeslize, tak musí letenskému "S", které zastupuje Bronislav Šerák, zaplatit škodu ve výši 800 tisíc eur ( dle současného kurzu necelých 21 milionů korun), s tím, že součástí částky je i zákonný úrok z prodlení činící 10 procent ročně.

"Vedení klubu společně s právním zástupcem dokument důkladně prostuduje a zváží další postup. Spor mezi klubem a Martinem Haškem může případně pokračovat přezkumem u příslušného mezinárodního tribunálu. Zásadní pro klubovou pozici v rámci tohoto sporu je však opakované konstatování nezávislého sboru o neoprávněnosti výpovědi bývalého hráče. Takový právní výklad celé situace totiž Sparta od samotného počátku sporu prezentuje," zaznělo na oficiálních stránkách sparta.cz.

Původní verdikt o pokutě 800 tisíc eur obsahoval i sankci ve výši 150 tisíc korun, kterou měl naopak zaplatit nyní druhý tým Fortuna:ligy záložníkovi.

"Rozhodčí senát, který nyní věc projednával v rozšířeném pětičlenném složení, se s výše uvedenými výroky principiálně ztotožnil, v druhém rozhodčím nálezu je možné nalézt jen drobné korekce prvoinstančního rozhodnutí, týkající se způsobu výpočtu úroků z prodlení, které má Martin Hašek uhradit. Tribunál se přitom zabýval například i nárokem Martina Haška a jeho právní zástupkyně Markéty Vochoska Haindlové na zaplacení kompenzace v celkové výši 6.078.719 Kč. Tento nárok však sparťanské protistraně nebyl přiznán," informoval web klubu, jehož prezidentem je Daniel Křetínský.

Los domácího poháru: Plzeň obdržela papírově nejlehčího soupeře, na Letné může dojít k dalšímu derby

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.