Vitík před Slováckem: Musíme vyhrávat vždy, jsme Sparta, měli bychom porazit každého, nehledě na soupeře

Vitík před Slováckem: Musíme vyhrávat vždy, jsme Sparta, měli bychom porazit každého, nehledě na soupeře
OBSAHUJE OHLASY

Osmnáctiletý stoper Sparty sehrál k tomuto datu za sparťanské áčko 14 soutěžních utkání a musel strávit již pátou porážku. Ta poslední se zrodila uprostřed pracovního týdne na jablonecké Střelnici a znamenala tabulkový propad na třetí místo.

Co chybělo k tomu, aby letenské "S" na severu země bodovalo? "Chyběla nám ta naše hra, protože soupeř nás porazil bojovností, vyhranými souboji a to bylo vše. My jsme si ani nic nevypracovali. To je prostě špatně," kroutil hlavou defenzivně laděný teenager, jehož slova nabídl web sparta.cz.

Po prohraném derby jde o druhou porážku v řadě. Sparťanská obec čekala kapku jinou reakci. "Nevím, jestli jsme si na tomhle terénu mysleli, že si to uhrajeme tou svou kombinační hrou. Ale bohužel, ten terén na to nebyl. Ale na to se nejde vymlouvat, to nikoho nezajímá, pro obě strany to bylo stejné. Je to prostě špatně, že jsme prohráli, tady jsme měli jasně vyhrát, vzít tři body... Hrozná porážka," smutnil perspektivní střední obránce.

Jaké pro něj bylo svádět souboje s ostřílenou jabloneckou věží Martinem Doležalem? "Je to zkušený hráč, to určitě, ale myslím, že jsem se s ním v těch soubojích popasoval slušně. Je to s ním těžké, je vysoký a silný, ale už jsem proti němu hrál podruhé a mám ho i nastudovaného. Takže v tom problém nebyl," přiblížil na sparta.cz svěřenec trenéra Pavla Vrby.

V neděli dojde na střet se čtvrtým Slováckem, které už nejednou dokázalo, že na favority umí. "Slovácko je těsně za námi a šlape nám na paty, ale každý zápas je stejný, každý je klíčový. Musíme vyhrávat vždycky, jsme Sparta, měli bychom porazit každého, nehledě na soupeře," burcoval celou kabinu zadák, jehož tým se v semifinále domácího poháru utká s lepším z dvojice Sigma - Slavia.

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.