Kozel: Všichni ve Slavii si nepochybně uvědomují, že jsou schopni hrát lépe než v Londýně

Kozel: Všichni ve Slavii si nepochybně uvědomují, že jsou schopni hrát lépe než v Londýně
OBSAHUJE VIDEO

Podle padesátiletého trenéra Luboše Kozla, který je po svém konci na ostravských Bazalech momentálně bez práce, je šance Slavie na postup do semifinále Evropské ligy velká.

Před týdnem se na Emirates Stadium zrodil výsledek 1:1. "Je fakt, že remíza v Londýně byla šťastná. Ale Slavia má takové sebevědomí a kvalitu, že může jít dál. Navíc si nepochybně všichni v klubu uvědomují, že jsou schopní hrát lépe než v Londýně," uvedl v interview pro sport.cz bývalý dlouholetý stratég Dukly.

Co mu do žil vlévá optimismus? Kanonýři jsou přeci jen třináctinásobným šampionem Premier League, který má z evropských kolbišť mnohem více zkušeností než družina Jindřicha Trpišovského...

"Žádný další český klub momentálně není schopný hrát v Evropě důstojnou roli. Slavia na Arsenalu i následně v derby proti Spartě potvrdila, že umí přežít velké šance soupeře. A pak potřebuje hodně málo, aby ráz zápasu otočila. Arsenal má v ofenzívě výrazné individuality, ale v jednom zápase to nemusí nic znamenat. Vyrovnávací gól byl hodně důležitý. Slávistům nepochybně narostlo ještě více sebevědomí. A to je zcela oprávněné. Z hlediska herního, kondičního i výsledkového. Proto si myslím, že šance na postup je veliká," uzavřel na sport.cz někdejší kouč české osmnáctky i devatenáctky, jenž začínal s trenérskou profesí před 18 lety jakožto asistent sešívaného béčka.

Sima s Olayinkou? Jeden bude v základu, druhý může s prášky na bolest odehrát posledních 20 minut

Zdroj: sport.cz