Na Západě se fakt zbláznili, komentuje Vondra trest Kúdely. Co na to Topolánek, Ferjenčík, Novotný či Ovčáček?

Na Západě se fakt zbláznili, komentuje Vondra trest Kúdely. Co na to Topolánek, Ferjenčík, Novotný či Ovčáček?

Desetizápasový trest za neprokázaný rasismus pro čtyřiatřicetiletého slávistického stopera Ondřeje Kúdelu, který kvůli němu přijde i o evropský šampionát, vzbudil spoustu emocí i napříč domácí politickou scénou. I to je důkaz toho, jak velká fotbalová branže je. Názory zveřejněné na sociálních sítích vybraných osob veřejného života kompiloval portál sport.cz.

Mirek Topolánek, někdejší premiér:

"Kamara za trestný čin napadení stopka na 3 zápasy, Roofe za likvidační faul s následkem vážného ublížení na zdraví na 4 zápasy a Kúdela za verbální projev bez prokázání rasistického podtextu na 10 zápasů. Za zabití to bude na 6 zápasů? WTF!"

Mikuláš Ferjenčík, poslanec Pirátů:

"Verdikty jako ten dnešní dělají z lidí rasisty. Prokopnutá lebka: 4 zápasy, napadení soupeře pěstí: 3 zápasy. Údajná rasistická nadávka: 10 zápasů. V UEFĚ by se někdo měl chytit za nos. Kvůli takovýmhle rozhodnutím se v Evropě daří nahnědlým stranám. Ach jo."

Jan Skopeček, poslanec za ODS:

"Je něco shnilého ve světě, kde prokopnutá lebka je menším prohřeškem než údajná rasistická urážka."

Vratislav Minář, hradní kancléř:

"Podotýkám, že jde o rasismus neprokázaný a domnělý. I samotný inspektor UEFA zpochybňoval, že Ondřej Kúdela pronesl rasistický výrok. Odsuzujete slušného člověka bez jediného důkazu. Znemožňujete sportovci plnit si sen v Evropské lize. To vše jen proto, abyste naplnili zvrácená očekávání úzké skupiny aktivistů a klubu neschopného vítězit na hřišti, o to více však vykřikujícím prázdné a ublížené fráze o rasismu."

Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta republiky:

"Za slovo 10 zápasů, za násilí 3 zápasy. Zjevný nepoměr nedává smysl ve standardním svobodném prostředí. V čase nástupu nové progresivní totality ale nic překvapivého. Slovo považuje nová totalita za zločin. Kardinální, dědičný a neodpustitelný."

Alexandr Vondra, europoslanec za ODS:

"Ke Slavii v Glasgow jsem se zatím nevyjadřoval. Nebyl jsem tam, viděl jsem to jen v TV. Ale verdikt UEFA nad Kudelou je šílený. Bez důkazů odsouzen. Stereotyp jako víno. Na Západě se fakt zbláznili."

Tomáš Zdechovský, KDU-ČSL:

"To mě hlava nebere! Za průkazné vážné poškození zdraví třikrát menší trest, než za neprokázanou urážku?! ... Jako sparťan se musím zastat Slavie."

Pavel Novotný, starosta Řeporyjí za ODS:

"To, co předvedli zmrdi z UEFA, to je na dvě multikáry. Příště mu nic nešeptat a rovnou mu ji vypálit pěstí za čtyři zápasy."

Advokátní kancelář Kúdely má vážné pochybnosti, jak důkladně se disciplinární orgán UEFA se vším seznámil...

Zdroj: sport.cz