Švancara: Pořád budeme béčko, ten východ. Angličanům se to bude tolerovat, jsme pro ně póvl

Švancara: Pořád budeme béčko, ten východ. Angličanům se to bude tolerovat, jsme pro ně póvl

Roofe trest na 4 zápasy, Kamara na 3 a Kúdela na 10. Čerstvé rozhodnutí UEFA z tohoto týdne pobouřilo velkou spoustu českých osobností včetně exslávistického útočníka a současného glosátora ze "Šalingradu" Petra Švancaru.

"Pro mě je to fotbalová tragédie. Je hrozné, jak rozhodli směrem ke Kúdelovi, tak ke Kolářovi. Jsem z toho úplně rozhozený a zděšený. Tohle jsem opravdu nečekal. Řítíme se někam, kde si budeme muset dávat pozor, co je černé a bílé. A to v jakémkoliv slova smyslu. Ať už dresy, kopačky a myslím, že za chvilku bude muset být i jiná barva lajn. Jsem z toho vážně zklamaný," zaznělo na webu sport.tn.nova.cz z úst bývalého dlouholetého ligového forvarda.

Ten se začíná bát budoucnosti více než kdy jindy. "Řítíme se do situace, kdy budu kopat trestný kop, ve zdi bude stát někdo, kdo má jinou barvu pleti, já ho trefím a je možné, že dostanu trest. Budu obvinění z rasismu a možná i z napadení," citovaly stránky Nova Sportu třiačtyřicetiletého brněnského patriota.

Podle jeho slov ve všem sehrál roli i manažer Glasgow Rangers Steven Gerrard. "Samozřejmě, že v tom Gerrard hrál velkou roli. Je to obrovská postava světového fotbalu. I pro Slavii to musí být hrozné. Oni to viděli a zažili všechno na vlastní kůži. Věděli celou dobu, co se děje směrem ke Stanciuovi. Nadávali mu do cikánů a všemožných jmen. A nakonec všechno dopadne tak, že hráč, který zranil Ondru Koláře, tak dostane směšný trest, přitom to podle mě byl chtěný zákrok," podotkl znechucený "mercedes", jemuž se liverpoolská legenda zprotivila i tím, jak Slavii nepustil pořadatelská služba desítky minut po závěrečném hvizdu do šaten, nemluvě o tom, že byl slavný exreprezentant Albionu svědkem napadení v zákulisí Ibrox Stadium a všemu mlčky přihlížel.

Čtyřiatřicetiletý Kúdela, který je podle některých názorů aktuálně nejlepším českým stoperem současnosti, přijde i evropský šampionát. "Je to pro něj osobní tragédie. Šampionát mohl být jeho poslední. Co se jeho věku a formy týče, je to i reprezentační tragédie. Byl číslo jedna zadních řad. V lize se s tím srovná. Tam by měl za pár měsíců klid a nějak to člověk přežije. Pro nároďák je to hodně špatně. Tady je jasně vidět, na jaké straně se drží laťka. My budeme pořád béčko, ten východ. Angličanům se to bude pořád tolerovat. Tak to prostě je. My jsme pro ně póvl. Ostrovní státy budou mít oproti nám vždycky výhodu. Na to si musíme zvykat. Tohle je jasný důkaz. Tímhle směrem bohužel fotbal směřuje. Oni nás takhle berou lidsky. Oni jsou kulturnější, co se týče různých barev pleti. My tady rasismus nemáme. Kdybychom tady byli rasisti, tak tady lidi chodí s baseballkou a nahání jinou barvu pleti. Na Ondru nejsou důkazy a stejně ho obviní. Vysmívají se i mně osobně a nám jako Čechům. Vadí mi to a vždycky mi to vadit bude. Čím dál tím víc toho budou zneužívat. Čeká nás těžká doba. Když pořád ve všem rasismus uvidíme, bude nám z toho zle," kroutil hlavou Švancara, jehož názor vyšel na tn.nova.cz.

Kozel: Všichni ve Slavii si nepochybně uvědomují, že jsou schopni hrát lépe než v Londýně

Zdroj: sport.tn.nova.cz