Co bude se Sadílkem po podještědské misi? V ideálním případě se vrátí do PSV, ale řeší se i další možnosti

Co bude se Sadílkem po podještědské misi? V ideálním případě se vrátí do PSV, ale řeší se i další možnosti

Jednadvacetiletý univerzál Michal Sadílek naskočil od startu této sezony do čtyřiadvaceti soutěžních utkání Slovanu Liberec a jeho české zapůjčení z PSV Eindhoven kvůli výraznějšímu hernímu vytížení se tak vyplatilo.

Do konce ročníku navíc může v barvách podještědské družiny svou bilanci vylepšit o dalších osm vystoupení. O tom, že by české lize setrval, ale rodák z Uherského Hradiště v tuto chvíli neuvažuje...

Po vypršení hostování by rád absolvoval přípravu v zemi tulipánů. "Když se vrátím, nebo když skončí sezona, tak mám ještě na rok smlouvu s PSV. Takže v ideálním případě bych se vrátil do PSV, ale řeší se i další možnosti, takže to spíš teď nechávám to jednání na manažerovi a soustředím se jenom na Liberec, aby se nám podařilo postoupit do Evropy, to je pro mě teď hlavní. A po sezoně, až bude chvilku čas, si projednám všechny další možnosti," objasnil v interview pro seznamzpravy.cz nynější kolega Rabušice, Nguyena, Jugase a spol.

Od čtyřiadvacetinásobného šampiona Nizozemska z Philips Stadionu, který už letos bojuje jen o druhé místo, neboť ztrácí na vedoucí Ajax 11 bodů, se ale mladší z bratrů Sadílků neodstřihl.

"Jsem v kontaktu i se spoluhráči a píšeme si, takže jsme stále ve spojení. Jsem rád, že se zajímají. Já sám sleduji každý zápas PSV v lize, když mám možnost. Uvidím, co bude v létě. Já doufám, že v tom ideálním případě se tam vrátím," doplnil na seznamzpravy.cz kmenový hráč PSV.

Pod dohledem svého chlebodárce je, i když se kontakt kvůli současné koronavirové krizi smrskl jen na online platformu. "Buď existují určité webové stránky, kde jsou sestřihy akcí i různých hráčů a týmů. Sportovní ředitel nebo skauti PSV teď totiž nemají možnost se dostat na stadion, tak to sledují vesměs přes internet, a občas mi napíšou po zápase, když třeba dám gól nebo když se ten zápas povede, že gratulují k výkonu nebo k výsledku. Ty zápasy se dají sledovat jenom online. Protože teď není možnost se na stadion dostat," uzavřel muž s přezdívkou "vysavač", jehož vyjádření nabídl portál seznamzpravy.cz.

Češky stály krůček od postupu na ME 2022. Vedení FAČR by si ho ale nezasloužilo, na fotbalistky se vykašlalo

Zdroj: seznamzpravy.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.