Teď jsme víc jeli podle nás, hodnotí Trpišovský účast v Evropské lize

Teď jsme víc jeli podle nás, hodnotí Trpišovský účast v Evropské lize
OBSAHUJE VIDEO

Zápas roku se nepovedl. Slávisté v odvetě na domácí půdě propadli, přesto mají na co vzpomínat. "Teď jsme víc jeli podle nás, hráli jsme na vysoké úrovni." ocenil výkon svých svěřenců Jindřich Trpišovský.

Naděje na historický postup vzaly rychle za své. Dvě osudové chyby v úvodu zápasu odvály šance na vysněný průnik mezi nejlepší čtyřku Evropské ligy. Hlavní stavitel opakovaně úspěšné družiny přesto hledal především pozitiva. Například ve srovnání s předchozí čtvrtfinálovou účastí sešívané družiny.

 „Ty týmy jsou rozdílné, myslím, že dneska jsme silnější v ofenzivě, máme víc dynamických a silných hráčů. Taky jsme byli bodově hodně úspěšní venku. V tom předchozím ročníku jsme hodně těžili ze standardních situací díky Součkovi, Ngadeuovi, Škodovi, ale taky jsme se dost přizpůsobovali soupeřům. Teď jsme víc jeli podle nás, hráli jsme na vysoké úrovni. Nezvládli jsme podle mě jen Leverkusen venku a teď Arsenal, což byly podobné zápasy, kde byl vidět obrovský rozdíl.“ oceňuje dominantní úlohu svého týmu.

Uznávaný expert zároveň uznává, že se na jeho kádru mohl podepsat náročný program. "Kluci do toho sice dali absolutně všechno, ale vidím, že už se nemohli dotknout toho, co předvedli třeba na Leicesteru nebo na Rangers. Absolutní rychlost, sprinty, metráž, to všechno šlo během poslední doby o patnáct, dvacet procent dolů, byla to nálož, v posledních sedmi dnech dvakrát Arsenal, mezitím derby…“ vypočítává daň za úspěch kompenzovanou mimořádně náročným programem. 

Řeč samozřejmě i na kauzu okolo Ondřeje Kúdely, na kterou má jeho kouč poměrně dost jasný názor. „Samozřejmě, že se to řešilo hodně, protože trest dostal den před zápasem. Ondra je už zdravý, trénuje, byl s námi v tom režimu, ale postrádali jsme ho. Je to člen týmu, řešilo se to, hlavně ta výše trestu a to odsouzení bez důkazů, zasáhlo nás to… Ne že by to mělo úplně vliv na náš výkon, ale když už, tak jsme ho nemohli nasadit, on by nám na hřišti pomohl. Navíc pro Ondru to neznamená vynechat jen tohle utkání, ale i EURO, další zápasy…“ litoval absence klíčového muže defenzivy. 

Zdroj: Deník Sport