Yunis může chybět Sigmě až rok. Jak dlouho nemohou na Andrově stadionu počítat s Greššákem?

Yunis může chybět Sigmě až rok. Jak dlouho nemohou na Andrově stadionu počítat s Greššákem?

Radoslav Látal, jemuž mimochodem na Andrově stadionu končí smlouva a za jistých okolností by mohl vést Sigmu od letošního léta někdo jiný, se v nejbližší době musí obejít bez dvou hráčů hanáckého áčka.

Zatímco Jakub Yunis utrpěl vážné zraněné kolene, Lukáš Greššák podstoupil operaci tříselné kýly. Oba hráči se tak zařadili na marodku, na níž jsou momentálně nemocní Martin Hála, Tomáš Zahradníček i Kryštof Daněk, s tím, že v rekonvalescenci se nalézá tandem Martin Nešpor a Michal Vepřek.

Dvaatřicetiletý slovenský záložník, jenž dříve působil v Ružomberoku či Spartaku Trnava, by měl být mimo kádr jen pár týdnů. "Lukáš Greššák podstoupil ve středu v Praze operační zákrok tříselné kýly. Lukášova doba léčení se bude odvíjet podle operačního nálezu a velikosti kýly. Mělo by se jednat řádově o týdny," přiblížil na webu sigmafotbal.cz klubový lékař Jiří Lošťák.

U pětadvacetiletého forvarda Yunise, jenž v této sezoně Fortuna:ligy zasáhl do 13 duelů a 617 minut poskytnutého času přetavil ve 2 branky, to bude na mnohem delší časový úsek. Sigma ho může postrádat dokonce až rok.

"Magnetická rezonance bohužel ukázala roztržení předního zkříženého vazu a poranění menisku. Kuba bude muset podstoupit operační zákrok. Jeho doba léčení potrvá 9 až 12 měsíců,“ přidal na oficiálních stránkách lékař Sigmy.

Někdejšího útočníka GKS Katowice by se bude týkat až druhá polovina příštího soutěžního ročníku 2021/2022. "Kubovo zranění nás nesmírně mrzí. Za celý klub bych mu chtěl vyjádřit veškerou podporu. Brzké uzdravení přeji také ostatním hráčům, kteří zrovna nemůžou nastoupit k ligovým utkáním," uzavřel na sigmafotbal.cz sportovní manažer Ladislav Minář.

Tohle je má poslední sezona, avizuje čerstvý člen Klubu legend Ljevakovič. Nová role se blíží...

Zdroj: sigmafotbal.cz