Pozici náhradníka jsem nezvládal, byl jsem uražený, teď už to mám v hlavě srovnané, hrát může jedenáct borců, říká brněnský Texl

Pozici náhradníka jsem nezvládal, byl jsem uražený, teď už to mám v hlavě srovnané, hrát může jedenáct borců, říká brněnský Texl
OBSAHUJE OHLASY

Zbrojovka v minulém kole vyloupila České Budějovice a stále má naději na záchranu. „Atmosféra na tréninku byla hned o fous lepší, na hráčích samozřejmě okamžitě poznáte, že přichází s větší chutí do práce,“ uvedl pro idnes.cz trenér Brna Richard Dostálek.

Jiřího Texla mrzí ztráta bodů s Příbramí. „Čím více týmů je ve hře, tím pro nás lépe. Jen škoda, že jsme nedokázali brát všechny body v Příbrami a pak se Slavií klidně prohrát. Bodově by to bylo o chlup veselejší,“ navázal na svého trenéra brněnský záložník.

Právě osmadvacetiletý tvůrce hry se stal hlavním strůjcem návratu do bojů o záchranu. „Jirka nepřicházel jako rozený střelec. Přišel vytvořit konkurenci pro Honzu Sedláka s Ondrou Vaňkem, což se určitě povedlo. Vážím si jeho přístupu, protože se několikrát nedostal do sestavy, a přesto nezahořkl. On to vzal velmi zdravě, což se mi na něm hrozně líbí. Svoji šanci si vyčekal a teď je za to odměněný,“ ocenil trenér Dostálek.

Texl fotbalově dospěl. „Už hraje roli, že jsem ostřílený a prošel jsem si více kluby. Za trenéra Václava Jílka v Olomouci jsem pozici náhradníka nezvládal. Někdo je uražený, což jsem býval i já, a zjistil jsem, že se vám to s takovým přístupem nevrátí. Teď už to mám ale v hlavě srovnané jinak. Hrát může jedenáct borců, pár jich může pomoci z lavičky, a tak to prostě je,“ doplnil rodák z Vladislavi na Třebíčsku pro idnes.cz.

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.