Pilný má rád agresivní fotbal, ale na Julisce bude klidný, protože chce, aby mužstvo bylo disciplinované

Pilný má rád agresivní fotbal, ale na Julisce bude klidný, protože chce, aby mužstvo bylo disciplinované
OBSAHUJE VIDEO

Bohuslav Pilný na dejvické Julisce? V pátek první trénink, v neděli první tři body přivezené z Vysočiny. Bohuslav Pilný vstoupil do nového angažmá v metropoli pravou nohou.

Prostředí na Praze 6 mu není úPilný má rád agresivní fotbal, ale na Julisce bude klidný, protože chce, aby mužstvo bylo disciplinované cizí. Právě na půdě Dukly si totiž jako hráč v minulosti odbyl svou prvoligovou premiéru. "Probouzí to ve mně vzpomínky. Nešel jsem úplně do neznáma, pár lidí z klubu znám," ozřejmil osmačtyřicetiletý kouč.

Jak hlasitým dokáže být trenérem? "Záleží na hráčích, jestli mě dokáží rozčílit, ale spíš si myslím, že jsem klidnější. I když hlas dokážu zvýšit taky. Ale chci být klidný, protože chci, aby mužstvo bylo disciplinované," představil svůj plán někdejší stratég Hradce Králové, Sokolova, Viktorie Žižkov, Kolína i Převýšova.

S jakými ambicemi na Julisku přichází? "První úkol je jasný - co nejrychleji se dostat v tabulce výš, i když samozřejmě vnímám, že to nemusí být tak úplně jednoduché. A pak se uvidí, co bude dál. Teď je důležité se rychle dostat pryč ze druhé poloviny tabulky," přidal.

Na čem je třeba herně zapracovat? "Každý trenér má nějakou svoji představu, takže některé věci se budou lišit a to si myslím, že může být náš problém, protože nemáme tolik času. Na druhou stranu vím a viděl jsem, že to mužstvo je dobře připraveno a že kluci jsou dobří fotbalisté," doplnil šéf Rady, Doumbii, Hadaščoka, Ayonga a spol.

A jaký fotbal by chtěl v příštích týdnech hrát? "Mám rád agresivní fotbal, kdy jsou hráči hodně v pohybu a když se to spojí s tím, jak Dukla chce držet balón a jak chce hrát po zemi, tak by to mohl být dobrý mix," zakončil v interview pro klubový web kouč momentálně osmého celku FNL.

Jeho tým, který má po osmnácti kolech bilanci šesti výher, šesti remíz a šesti porážek, půjde opět do akce již ve středu. V rámci dohrávaného 15. kola přivítá Blansko.

Trvalý přesun Krejčího mladšího do středu obrany? Vrba zmínil úspěšné příklady Bystroně a Sivoka

Zdroj: fkdukla.cz