V Paříži mohou vypuknout oslavy z titulu v Lize mistrů, ostatní semifinalisti budou vyloučeni

V Paříži mohou vypuknout oslavy z titulu v Lize mistrů, ostatní semifinalisti budou vyloučeni

S dost rázným řešením přišel člen výkonného výboru UEFA Jesper Möller. Podle něj budou Real Madrid, Manchester City a Chelsea za založení superligy vyloučeny z aktuálního ročníku Ligy mistrů.

UEFA založení nezávislé a uzavřené superligy ostře odsoudila a účastníkům pohrozila řadou sankcí. Dánský funkcionář Möller to uvedl pro stanici DR, konečné rozhodnutí padne v pátek.

Jelikož PSG jako jediný z posledních čtyřech týmů v LM odmítl účast v superlize, tak by mu měla připadnout trofej z dosud nejprestižnější soutěže.

„Všichni tři musí být vyřazeni a očekávám, že k tomu dojde v pátek. Pak budeme řešit, jak dokončit Ligu mistrů,“ sdělil Möller a dodal, že se vše vyřeší v pátek na mimořádném zasedání výkonného výboru UEFA.

Vyloučení podporuje i předseda UEFA Aleksander Čeferin. „Pořád s právníky řešíme, jaké kroky uskutečníme, ale využijeme všech dostupných trestů. Já to vidím tak, že kluby i jejich hráči by co nejdříve měli být vyloučeni ze všech našich soutěží,“ uvedl předseda, jehož slova nabídl web aktualne.cz.

Zdroj: aktualne.cz, ČTK