Slavia si měla na UEFA počínat lépe, Kúdela nedostal vysoký trest za to, že je z východní Evropy, zní ze Slovenska

Slavia si měla na UEFA počínat lépe, Kúdela nedostal vysoký trest za to, že je z východní Evropy, zní ze Slovenska
OBSAHUJE OHLASY

Události kolem incidentu a následujícího výměru trestů mezi Ondřejem Kúdelou a Glenem Kamarou nenechal bez komentáře ani bývalý prezident Slovenského fotbalového svazu a dlouholetý člen výkonného výboru UEFA František Laurinec.

„Těžko se to hodnotí, UEFA ještě nezdůvodnila, jakým způsobem k trestu dospěla. Na žádost Slavie tak ale bude muset učinit a fotbalová veřejnost se dozví, proč dostal (Kúdela) tak přísný trest, přičemž až dosud se mluví o tom, že byl „odsouzen" bez jasných důkazů,“ citoval web sport.cz slova Laurince

Ovšem vedení Slavie mělo tlačit na UEFA jako první. „Vedení Slavie bych ale vyčítal, že nezačalo tlačit na vyšetření událostí UEFA jako první, a ne až teď, když se to na něj valí,“ uvedl s přesvědčením, že se Kúdela vůči trestu odvolá. Pokud by neuspěl na UEFA, je stále ještě možnost kauzu posunout na Sportovní arbitrážní soud (CAF), který většinou tresty sníží.

Kúdela nesmí nastoupit do deseti zápasů, které spadají pod hlavičku UEFA. Laurinec vyloučil to, že by u rozhodování o výši trestu hrála role, že se jedná o hráče z „východní Evropy“. „Takhle bych to neviděl. Prezidentem UEFA je Slovinec, generálním sekretářem Řek a šéfem národních organizací Srb,“ odmítl spekulace devětašedesátiletý fotbalový diplomat.

Glosa Honzy Rajnocha: Slavia se hrne k titulu, Trpišovský k zápisu do historie. Příbram v boji o záchranu dýchá, i když brčkem

Zdroj: sport.cz, cas.sk