Černý si přeje zůstat v Twente: Vím, že kluby jsou v kontaktu a jedná se, ale nemám situaci ve svých rukou

Černý si přeje zůstat v Twente: Vím, že kluby jsou v kontaktu a jedná se, ale nemám situaci ve svých rukou

Rehabilitující Václav Černý už je nějakých osm týdnů po operačním zákroku, který proběhl v nizozemském Enschede pod taktovkou klubového lékáře Twente. A jak vše dopadlo?

"Operace proběhla výborně, všechno vyhlíží tak, jak má. V koleni se udělalo, co se udělat mělo. Od prvního týdne po zákroku mi začal tréninkový proces. Pokud půjde všechno podle plánu, bude probíhat dál. Bylo moc dobře, že poškozený byl, v uvozovkách, tentokrát jen křížový vaz. Ostatní části kolene byly v pořádku," ozřejmil v interview pro gol.cz třiadvacetiletý ofenzivní hráč.

Co vše už si může v současné přípravě dovolit? "První týdny po operaci byly hodně o stereotypu. O rozhýbávání kolene, o masážním stole. Dělaly se základy pohybu rozhýbání, teď se každým týdnem tato hranice posouvá. Nyní je všechno především o síle, kterou musím do kolene i do svalů kolem něho získat zpátky. Celkově jde o to, aby si koleno začalo zvykat na zátěž. Postupem času se na sebe tréninky nabalují. Jsou delší, přidává se intenzita, zátěž. Přecházíme nyní na dvoufázové. Koleno drží, takže zatím všechno pobíhá tak, jak má," pochvaloval si na stránkách Gólu odchovanec Příbrami.

Naplánováno už je i první běhání. "Ale potřebuju si nejdřív otestovat různé věci, než se do tohoto kroku půjde. Běhání je třetí fáze rehabilitace, jsem momentálně ve druhé. Ještě mi pár krůčků chybí, než se vrhnu do klasického běhu. Takhle daleko ještě nejsem. Doufám, že do měsíce a půl, maximálně do dvou měsíců bych běhat mohl. Je ale ještě velký rozdíl běhat rovně, nebo se změnou směru," připomněl na gol.cz dnes již bývalý hráč Ajaxu Amsterdam.

A jak to vypadá s návratem do stoprocentního vytížení? "Jelikož jsem si s tím prošel s druhým kolenem, vysněný scénář nemám. Přeju si jen, aby probíhalo všechno tak, jak doposud probíhá. Aby koleno drželo. Abych mohl dělat věci, které jsou naplánované. Dejme tomu, abych se na začátku příští sezony začal připravovat na hřišti. To by bylo fantastické. Udělám maximum. Ale jsem realista, musím se dívat nejvýše měsíc dopředu," uvedl fotbalista, jenž byl naposledy v akci uprostřed ledna.

To, že nyní Twente nemůže pomoci, ho pořád bolí. "Proto většinou trénuju externě, ne na klubu. Abych se těmto emocím vyhýbal. Jde o klišé, ale opravdu není příjemné, když jste v kabině a víte, že nemůžete hrát. Když přijdou kluci zvenku, mám smíšené pocity," přiznal na gol.cz Černý, jehož by potěšilo, kdyby si jeho současná klubová adresa plácla s Ultrechtem na trvalém přesunu. "Přání takové je, ale nemám situaci ve svých rukou. Vím, že kluby jsou v kontaktu. Co vím od svého manažera Davida Nehody, jedná se. Uvidíme, jak všechno dopadne. Mám z toho ale dobrý pocit," uzavřel na stránkách magazínu Gól dvojnásobný reprezentant České republiky.

Interview v Hattricku: Slavný režisér Ivan Fíla hrával s Petrem Radou za Duklu a pokoušel se i o bundesligu

Zdroj: gol.cz