Jednání Sevilly mohlo vypadat jinak, postěžoval si Vaclík, který je na tom stejně jako Jesús Navas

Jednání Sevilly mohlo vypadat jinak, postěžoval si Vaclík, který je na tom stejně jako Jesús Navas

Dvaatřicetiletý strážce svatyně Tomáš Vaclík půjde po třech letech v Andalusii zase o dům dál. Jeho odchod ze Sevilly už je téměř tutovkou...

"Nikdo to neřekl oficiálně, ale tím, že mi za dva a půl měsíce končí smlouva a s nikým jsme nemluvili, tak si myslím, že to tady spěje ke konci. Na něčem se už pracuje, něco se řeší, ale ještě nevím, kam mě to v létě zavede. Zažívám to poprvé. Zatím jsem v klidu, ale pokud by to takhle mělo být třeba na konci května, před Eurem nebo během něj, tak bych byl asi trošku nervóznější. Teď jsem v pohodě a věřím, že to všechno dobře dopadne," pronesl v interview pro ČT Sport bývalý gólman Vítkovic, Žižkova, Sparty i Basileje.

Postoj úřadujícího vítěze Evropské ligy ho ovšem zklamal, což nezastírá. "Dokážu si představit, že to mohlo být trošku jinak. Aspoň někdo oficiálně mohl říct, že se mnou nepočítají, nebo počítají. Ale nejsem jediný v týmu, kdo tohle zažívá. Ani Jesús Navas nemá smlouvu, a to je tady kapitán a obrovská legenda. Mohlo to jednání Sevilly vypadat jinak," postěžoval si webem ceskatelevize.cz citovaný reprezentant Česka.

Byť by preferoval setrvání v LaLize, zahraniční soutěž může opět změnit. "Nechávám tomu volný průběh. Doma, venku, nemám žádnou prioritu. Ve Španělsku se nám líbí. Oba s manželkou umíme jazyk, mladší dcera se tady narodila, starší dcera také mluví španělsky. Kdybych tady mohl pokračovat, tak by to bylo skvělé, ale nevím, jestli se nám to poštěstí," přidal Vaclík, jenž se vyjádřil také na konto možného letního návratu do české Fortuna:ligy, respektive do Sparty. "Nebránil bych se, ale vzhledem k tomu, že Sparta znovu podepsala Florina Nitu, tak myslím, že se to tam zavřelo. Spekulovalo se o tom, ale já osobně s nikým nemluvil. Ani s Rosou, ani s dalšími členy vedení nebo s trenérem Vrbou. Na sítích jsem něco zahlédl, ale osobně nic neproběhlo. Z Česka jsem s nikým nemluvil," uzavřel na ceskatelevize.cz ostřílený brankář, jenž za Sevillu odchytal za necelé tři ročníky 94 soutěžních zápasů.

Slavia do semifinále EL místo Arsenalu? Superliga obří hrozbou. Mynářovi hoši slávistům na Letné nepomohli

Zdroj: ceskatelevize.cz

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.