Hradec předvedl ve východočeském derby famózní obrat v posledních 10 minutách, Dukla proti Blansku splnila povinnost

Hradec Králové předvedl velký obrat, když v posledních deseti minutách vstřelil tři góly a vyhrál tak na hřišti Chrudimi 3:2. Blansko si z Julisky odváží prohru 1:2.

Fotbalisté Hradce Králové přijeli do Chrudimi s cílem navýšit náskok na první místo, ovšem po remízovém poločasu brzo inkasovali z penalty, kterou proměnil nejlepší střelec Chrudimi Ladislav Mužík a brzo přišla další rána z nohy Kang-Hjon Ju, v tuto chvíli prohrával vedoucí tým tabulky již o dvě branky.

Rozjetí Votroci, které čeká za pár dní výjezd do Ústí nad Labem, se ovšem během deseti minut po branách Dvořáka, Leibla a Vašulina radují z vydřeného vítězství (triumfovali pošesté v řadě) a na druhou LIšeň mají již náskok šesti bodů.

V zápase Dukly Praha s Blanskem domácí rychle vstřelili dvě branky a hostující Blansko, které momentálně bojuje o záchranu ve druhé lige zvládlo pouze snížit na konci poločasu na konečných 1:2.

Dejvický klub vyhrál pod novým koučem Pilným i druhý zápas a v tabulce se po devatenácti odehraných kolech posunul na sedmou pozici.

"S výkonem nejsem spokojený, ale máme tři body, což je hlavní. V zápase jsme měli plno ztrát a neběhalo nám to. Soupeř byl agresivní a zaslouženě sahal po vyrovnání. Jsem rád, že jsem mužstvo viděl v krizových situacích a věřím, že nám to může jen pomoct," uvedl po závěrečném hvizdu nástupce Romana Skuhravého.

FNL - středeční program:

MFK Chrudim - FC Hradec Králové 2:3 (0:0)

Branky: 53. Ladislav Mužík (pen.), 71. Kang-Hjon Ju - 80. Pavel Dvořák, 84. Michal Leibl, 88. Daniel Vašulin.

FK Dukla Braha - FK Blansko 2:1 (2:1)

Branky: 4. Sunday Faleye, 11. Lukáš Buchvaldek - 41. Robert Bartolomeu.

NAD DRUHOLIGOVÝM NOVÁČKEM Z BLANSKA SE STAHUJÍ MRAČNA. SKONČÍ V MSLF, DIVIZI ČI V KRAJSKÉM PŘEBORU?