Vízek: Dočkal je rozvrácený i z mediálních řečí. Ve Spartě už taky střídá a nakonec bude čekat, až ho vykopnou

Vízek: Dočkal je rozvrácený i z mediálních řečí. Ve Spartě už taky střídá a nakonec bude čekat, až ho vykopnou

Majitel zlata z olympijských her v Moskvě 1980 i bronzu z Eura ve stejném roce Ladislav Vízek si nemyslí, že by byl současný sparťanský trenér Pavel Vrba zrovna vyhlášeným psychologem.

Jako příklad zmínil jeho hodnocení první inkasované branky proti Pardubicím, pod čímž byl díky své hrubě chybě podepsán rumunský strážce svatyně Florin Nita.

Explzeňský odborník uvedl následující: "Tak obrovská chyba brankáře, kterou viděl každý, zápas samozřejmě ovlivní. Pak přišla nervozita, přestali jsme hrát, už jsme nebyli tak silní v kombinaci a Pardubice se dostaly víc do hry. Pro mužstvo, které hraje v prvním poločase dobře, je to obrovská rána," kritizoval sedmapadesátiletý rodák z Přerova zkušeného brankáře, jenž nedávno na Letné prodloužil kontrakt o dva roky.

Šestašedesátiletá ikona Dukly by na to šla jinak. "Měl by spíš říct: byl to Nitův gól, ale on nás už tolikrát podržel," ozřejmil webem ceskatelevize.cz citovaný Vízek.

Co si Vízek myslí o kritizovaném kapitánovi Bořkovi Dočkalovi? "Po Dočkalovi jdou i média, že už je starej, na ligu že má, na nároďák už ne. Ale já myslím, že je to lídr, jenže už je z těchhle řečí tak rozvrácenej. Je to pro něj moc těžké. Ve Spartě už taky střídá a nakonec bude čekat až ho vykopnou. Já to zažil taky a není to nic příjmeného. Začali o nás říkat - jste matadoři, už jste staří – a on už v tomhle je taky. Přitom fotbalista je to výbornej," přidal na ČT Sport Vízek.

Práce trenéra Vrby se podle něj i přes poslední nepříznivé venkovní výsledky projeví až časem. "Myslím si, že Vrba čeká na konec sezony jako na smilování. Věří, že uhrají druhé místo, a pak si udělá přípravu od začátku a ty kluky si připraví podle sebe," uzavřel na serveru ceskatelevize.cz na konto šéfa Vitíka, Karabce či Hložka známý glosátor fotbalového dění.

Situace před námi teď není vůbec jednoduchá. Hlavně se z toho nesmíme podělat, burcuje Dočkal

Zdroj: ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.