Potřeboval by dát gól, přemítá Koller nad zabrzděným Hložkem. Kuchtu naopak opěvuje

Potřeboval by dát gól, přemítá Koller nad zabrzděným Hložkem. Kuchtu naopak opěvuje

Sparta by potřebovala jeho góly, ale po návratu to zatím není ono. Supertalent Adam Hložek nedal gol ani Pardubicím a silně se začíná zpochybňovat jeho možná nominace na EURO dospělích. Jak působilo Hložkovo konání na legendárního Jana Kollera?

Jan „Dino“ Koller, historicky nejlepší střelec české reprezentace, nejvyšší domácí soutěž jako expert neustále sleduje. Někdejší jasnou útočnou jedničku českého národního výběru samozřejmě zajímají především jeho přímý následovníci. Dva nejpravděpodobnější kandidáti dresu se lvem na prsou se ovšem ocitají v dosti protichůdném rozpoložení.

 Adam Hložek si ve Spartě zvyká na pozici devítky a zatím to není úplně ono. Koller ve schopnosti největšího tuzemského talentu posledních let nepřestává věřit. „Potřeboval by dát gól. Potěšil mě krásnou patičkou před první brankou, byl to geniální moment výjimečného hráče. Adam se opírá o skvělé periferní vidění v šestnáctce, což má v české lize málokdo. V koncovce mu po zranění zatím chybí pohoda a klid, ale tohle je jen otázka času. Pokud vydrží zdravý, zase se do toho dostane.“ snaží se dodat mladíčkovi povzbuzení.

 Ve výrazně větší pohodě se momentálně ocitá Jan Kuchta, nečekaná jarní kometa (skoro)mistrovské Slavie. Populární „Dino“ ocenil i experimentální Kuchtovo zakončení proti Zlínu „Celá akce byla hezky upletená: byla jednou z mála, kdy se slávisté dopředu dostali povedenou kombinací. Pak přišlo podklouznutí zlínského hráče a pár odrazů, které to ještě víc zamotaly. Kuchtovi pomohlo jeho umění být ve správnou chvíli na správném místě a procpal míč do sítě. V nejdůležitějším okamžiku Slavii zachránil.“ Ocenil pověstnou Kuchtovu vervu v nerváku se zarputilým outsiderem.

 Jarní střelec je podle legendárního zakončovatele také nejvýraznějším kandidátem pro korunovaci nejlepšího ligového střelce. „Jsem přesvědčený, že králem střelců bude někdo ze Slavie. Dlouhodobě jsem si říkal, že to bude mezi Kuchtou a Simou, ale jeho forma v poslední době klesla. Kuchta se dostává do šancí skoro při každém útoku Slavie a teď má nejvýhodnější pozici. Sparťan Juliš je zraněný a jablonecký Schranz pokaždé nemá takovou podporu týmu.“ míní legenda Dortmundu. Dojde na Kollerova slova nebo ještě někdo souboj kanonýrů zdramatizuje?

Zdroj: Deník Sport

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.