Peréz: Zidana nikdy nevyhodím. Nedokážu si představit Real bez něj na lavičce, je to legenda

Peréz: Zidana nikdy nevyhodím. Nedokážu si představit Real bez něj na lavičce, je to legenda

Zinedine Zidane se do dějin fotbalu, zejména ale Realu Madrid, zapsal nesmazatelně jako hráč i jako trenér. Bílý balet vede s několikaměsíční přestávkou už od ledna 2016 a na svém kontě má celou řadu úspěchů. 

O tom, že se jedná o jednoho z nejlepších záložníků všech dob není pochyb. Teď už se dá ale s klidem říct, že Zidane patří i k nejlepším trenérům historie. To i přesto, že s trenérskou kariérou začínal teprve nedávno, rok dělal asistenta Ancelottimu v Realu (kde vyhrál Ligu mistrů), poté vedl B tým a už více než pět let s přestávkou šéfuje áčku Realu.

S Bílým baletem vyhrál dvakrát La Ligu a třikrát (a dokonce v řadě) Ligu mistrů. Vícekrát ušatý pohár žádný trenér nezískal. Letos navíc může být ZZ prvním koučem, který soutěž ovládne počtvrté, přestože v ní soutěží teprve pátou sezónu, v semifinále jej nyní čeká Chelsea, Real je navíc i v boji o španělský titul, který obhajuje.

Během oněch pěti let si Zidane vybudoval respekt fotbalové veřejnosti, lásku fanoušků klubu, ale i loajalitu prezidenta klubu Florentina Peréze. Ten už v minulosti neváhal s odvoláním Mourinha, Ancelottiho, Benitéze či dalších trenérských person, Zidana ale nikdy nevyhodil. A to i přesto, že i pod francouzským stratégem odehrál Real období, která nebyla příliš růžová.

Jednou se ale Real se Zidanem loučil, po vítězství v Lize mistrů 2018 totiž tento trenér z osobních důvodů odstoupil, o pár měsíců (kdy se mimochodem Realu vůbec nedařilo, což také svědčí o jeho jedinečnosti) byl ale Zidane zpět. Některá média spekulují, že Real bude chtít Zidana v létě odvolat, to ale Peréz vyvrátil.

“Nedovedu si představit Real Madrid bez Zidana na lavičce. Zidana bych nikdy nevyhodil. Až bude chtít skončit, usoudí tak sám, nebo společně s námi ve vedení. Nestane, že by se ráno probudil a byl bez práce. Jakmile se tak rozhodne, skončí naprosto zaslouženě jako legenda,” popsal Peréz situaci Zidana v klubu. To se už ostatně jednou stalo. Je otázka, co se stane v létě, francouzský kouč možná opět rezignuje, status legendy klubu mu už ale nikdy nikdo nevezme...

zdroj: El Larguero

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.