Souček po boku Pogby a Fernandese? Nabídku určitě zvážíme, tvrdí trenér Kladivářů

Souček po boku Pogby a Fernandese? Nabídku určitě zvážíme, tvrdí trenér Kladivářů

Stane se Tomáš Souček po Karlovi Poborském dalším Čechem v barvách Manchesteru United? Podle britských médií by si to přál sám trenér týmu Ole Gunnar Solskjaer. Ten se o záložníka West Hamu zajímá už delší dobu a podle všeho jej někdejší slavista zaujal natolik, že je rozhodnutý jej v létě koupit.

Po přestupu do Anglie ze Slavie v lednu 2020 si Souček v Anglii udělal velké jméno, v první sezóně byl i podle kouče Moyese klíčovým faktorem při záchraně týmu a letos společně s Declanem Ricem v záloze táhne Kladiváře až do evropských pohárů. Už během této sezóny se spekulovalo, že o Součka stojí právě Manchester United, Paris Saint-Germain, Bayern Mnichov nebo i Barcelona.

Zájem Rudých ďáblů je ale podle všeho nejvážnější. Souček by mohl doplnit zálohu, kde operuje Paul Pogba, Bruno Fernandes, Daniel James, Juan Mata, Nemanja Matič, Fred, Donny van de Beek či Scott McTominay. Je ale pravděpodobné, že v létě někdo z nich tým opustí. Dokonce to může být i Pogba, pravděpodobný je ale spíše odchod Maty či Matiče. 

A právě toto místo by mohl zaujmout Souček. Jeho budoucnost je nejistá. Nejpravděpodobnější variantou je asi stále ještě setrvání ve West Hamu, který pro něj připravuje novou smlouvu, pokud o něj Manchester United bude stát opravdu hodně, nejspíš jej ale získá. "Doufám, že žádné nabídky nepřijdou, ale pokud ano, zvážíme je, stejně jako kterýkoli jiný klub," připustil trenér West Hamu David Moyes.

Ten ale zároveň už dříve avizoval, že Souček určitě nebude levnou záležitostí. "Vykoupit by jej musela česká národní banka," usmíval se Moyes, shodou okolností bývalý trenér Manchesteru United. Nabídka Manchesteru United se bude odvíjet na tom, zda se West Ham dostane do evropských pohárů a jak se Součkovi bude dařit na mistrovství Evropy.

zdroj: Aktualne.cz

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.