Hybš: Obrovskou motivací je pro mě Limberský. Je neskutečné, co má za čísla a co ve svém věku zvládá

Hybš: Obrovskou motivací je pro mě Limberský. Je neskutečné, co má za čísla a co ve svém věku zvládá

V Mol Cupu je na 79 odehraných minutách, ve Fortuna:lize zatím pobyl na trávnících 136 minut čistého času. Toť bilance levého beka Viktorie Plzeň a nastávajícího otce v jedné osobě Matěje Hybše (28).

Protože exsparťana neopouštěly zdravotní potíže, na ligový debut v barvách předního ligového celku si musel počkat rok. "Když se upekl přestup do Plzně, tak mě to strašně nastartovalo, vlilo to do mě obrovskou motivaci. Bylo to takové zadostiučinění za tu práci. Pak přišlo zranění a úplně jsem nevěděl, co to je, takže jsem se v tom nějakou dobu plácal. Někdy v říjnu přišla domluva, že půjdu na operaci. Tam už se to zlomilo, v hlavě jsem si říkal „Oukej, udělají mi operaci, potom prostě budu nějakou stanovenou dobu mimo a pak budu v pohodě.“ Spíše pro mě byl těžší ten začátek, kdy jsem nevěděl, co s tím mám a pořád se mi to vracelo. Soustředění v létě jsem odtrénoval takřka celé, ale v zápase se mi to zase vrátilo. To bylo na hlavu docela těžký. Nicméně lidi v klubu, rodina, kamarádi a další mi hodně pomohli. Jsem strašně šťastný, že takové lidi mám okolo sebe. I to zázemí tady je super. A teď už jen doufám, že všechno bude lepší a v pohodě," vyprávěl v rozhovoru pro web fcviktoria.cz defenzivně laděný hráč, jenž prošel také Libercem, Jabloncem a Jihlavou.

Jak se mu na západě země zatím líbí? "Naprostá pecka. Od veškerého servisu po tréninkové centrum, zázemí v kabině a celkově na stadionu. Kabina je skvělá, vše funguje na velmi profesionální úrovni a doufám, že ty výsledky budou jen lepší a lepší. A co se týče města, tak do něj se v této době člověk moc nedostane. Restaurace a kavárny jsou zavřené. Spíše se ženou chodíme na procházky se psem. Bydlíme ve Zruči, takže do přírody, třeba na Bolevák. Samozřejmě jsem byl v centru a různě po městě, ale zatím jsem toho prostě moc neměl možnost navštívit," přidal na klubovém webu vítěz české ligy ze sezony 2013/2014.

Jaké vůbec bylo první devadesátiminutové vytížení za Viktorii? "Už jsem víceméně od začátku února v plné zátěži. Noha to zvládá, i když je někdy unavená, což je tedy hlavně neustálými změnami počasí. Věřím, že v létě to bude výrazně lepší a začne si to více sedat. Už to tolik nevnímám, soustředím se spíše na trénink, na práci na hřišti. Teď jenom doufám, že budou přibývat zápasy a budu sbírat další minuty. Jsem rád, že jsem v Teplicích hrál celý zápas. Z jedné vlaštovky se jaro nedělá, ale myslím si, že jsem to zvládnul dobře. Byl to těžký a soubojový zápas. Toho vítězství si vážíme, jsou to důležité body i pro sebevědomí. Navíc Teplice máme ve středu v poháru, tentokráte ale hrajeme doma a věřím, že na našem trávníku se nám bude hrát daleko lépe," doplnil Hybš, jenž ovšem celé následující kolo se Slováckem proseděl na lavičce náhradníků.

Jaké bude mít na dotyčné adrese ambice dál? "Vždycky jsem byl takový, že jsem si stanovoval cíle, které nebyly úplně chamtivé. Člověk má za cíl hrát v reprezentaci, což pokud začnu ve Viktorce pravidelně a dobře hrát, tak je možné, ale dávám si spíše postupné cíle. V tuhle chvíli po zranění chci hlavně být zdravý a poznat daleko více tento klub. Obrovskou motivací pro mě je i Limberský, protože je neskutečné, co má za čísla, jak velký patron Viktorky to je. Co zvládá v jeho věku. Všechna čest před ním! Chtěl bych klidně zažít v Plzni to, co on. Abych tu byl několik let, pravidelně hrál, získával trofeje, zahrál si evropské poháry. Ale hlavně byl zdravý. Přicházel jsem sem s nějakou ambicí zahrát si je tady. Pohárový zápas je vždy o něco víc, jde o jiné soupeře, jinou motivaci. Je to svátek pro každého fotbalistu. Tuto sezonu musíme dotáhnout tak, abychom si je mohli zahrát. Všichni věříme, že to dokážeme," uzavřel pozitivně naladěný kolega Brabce, Havla, Falty a spol.

Grigar povstal z lavičky a byl chválen. Chopil se šance, prodal zkušenosti, byl jistý při centrech...

Zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.