Skláři dělají vše pro to, aby je někdo dohnal. tvrdí Švancara. Podle Juna ale záchranu zvládnou. Co Csaplár?

Skláři dělají vše pro to, aby je někdo dohnal. tvrdí Švancara. Podle Juna ale záchranu zvládnou. Co Csaplár?

Za pár týdnů se budou z nejvyšší domácí soutěže poroučet výjimečně hned tři mužstva a pakliže by se Fortuna:liga uzavřela poslední dubnové úterý, do druhé ligy by putovaly celky Opavy, Příbrami a Brna.

Podle vybraných odborníků však stále nemají vyhráno ani Teplice, Mladá Boleslav a Zlín, s tím, že klid může mít až dvanácté dynamo České Budějovice. Do konce sezony zbývá odehrát pět duelů, ve hře je tedy ještě patnáct bodů. Jak vidí ligový finiš Petr Švancara, Tomáš Jun a Josef Csaplár?

"Teplice dělají všechno pro to, aby je někdo dohnal. Pořád dávají týmům šanci o to hrát a pokud příští týden doma neporazí Zlín, tak bude o co hrát. Nejlépe je na tom Příbram, která dvakrát z posledních tří zápasů vyhrála. Ale snad Zbrojovka ještě zapne a bude to minimálně zajímavé. Nikdo nechce házet flintu do žita, ještě je ve hře patnáct bodů. Může se stát, že Teplice nic nevyhrají, Zbrojovce se povede dvakrát vyhrát a zachrání se. Příbram, Opava a Brno jsou zaslouženě tam, kde jsou," podotkl na webu sport.tn.nova.cz někdejší ligový útočník Petr Švancara, jenž v minulosti prošel Brnem, Příbramí i Opavou, tedy všemi týmy, které se nyní pohybují v sestupových vodách.

Podle někdejšího forvarda Trabzonsporu, Besiktace nebo Austrie Vídeň Tomáše Juna by se měli Skláři udržet. "Myslím si, že Teplice mají dobrý mančaft a s tímto náskokem by to měly zvládnout. Výsledky Příbrami a Brna v poslední době nebyly úplně nejlepší a spíše tam směřují oni. Bude to ještě zajímavé," pokračoval na serveru tn.nova.cz odchovanec Sparty, jenž v domácím prostředí oblékal i trikot Jablonce a Teplic.

To osmapadesátiletý Josef Csaplár, jenž je momentálně bez angažmá, ještě neodepisuje ani předposlední Příbram, která před pár týdny měnila trenérský štáb. Tím spíš po dvou tříbodových utkáních venku. "Příbram vyhrála dvakrát venku, klidně může promluvit do souboje o udržení. Teď má doma České Budějovice, které z poslední pěti zápasů udělaly jediný bod. Příbram na ně navíc umí. Do boje o sestup bych klidně připočítal Zlín a Mladou Boleslav. Zlín jede do Teplic a Boleslav hraje na Slovácku, je to dost zamotané. Poslední kolo je například Teplice – Příbram, kde se může stát spousta věcí," uzavřel na portálu sport.tn.nova.cz někdejší kouč Slavie, Liberce, Žižkova či Příbrami.

Paník zatím nenalezl recept, jak zastavit příval porážek. Nemohl by Ševcům opět pomoci volný Bílek?

Zdroj: sport.tn.nova.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.