Masopust: Závěr sezóny je už hodně náročný, ale chceme double, takže musíme porazit všechny

Masopust: Závěr sezóny je už hodně náročný, ale chceme double, takže musíme porazit všechny
OBSAHUJE OHLASY

Postup ve čtvrtfinále domácího poháru MOL Cup brali sešívaní jako povinnost, aby mohli dál v této soutěži bojovat o zisk cenné trofeje. Na půdě Sigmy Olomouc zvítězili hladce 3:0 a rozhodli tak o postupu do semifinále, které sehrají již za týden proti městskému rivalovi Spartě. Dvěma asistencemi se na výsledku podílel i reprezentant Lukáš Masopust.

Po první půli vedla Slavia o jednu branku zásluhou Kuchty, po změně stran přidala další dvě, u kterých byl právě Masopust. „Myslím si, že klíčově byly dvě věci. První asi chyba gólmana, protože gól na 1:0 nám dal velkou výhodu do druhé půle. A pak vstup do druhého poločasu, kdy jsme přidali dva rychlé zásahy. Tím si myslím, že jsme to zlomili a pak už se docela v pohodě dohrávalo,“ nechal se slyšet osmadvacetiletý obránce.

Sigma lídra tuzemské ligy příliš nepotrápila a papírově silnější celek tak hladce postoupil do semifinále. „Přijeli jsme do Olomouce postoupit, což se povedlo. Počítali jsme s tím, že to bud podobné jako minule. Sigmu jsme studovali, koukali jsme na zápas, který jsme hráli v prvním jarním kole. Myslím, že jsme na to byli dobře připravení, trenéři nás dobře nachystali. Dokázali jme využít mezer v obraně, které Sigma měla,“ pokračoval Masopust v rozhovoru pro klubové stránky vršovického týmu.

Nyní čeká Slavii odvěký rival Sparta, která taktéž cítí možnost získat cennou trofej a ráda by prvenství v domácím poháru obhájila. „Není to sranda. Naštěstí Plzeň hraje ve středu od pěti hodin taky, tkaže na tom budou podobně. Ale závěr sezóny je už hodně náročný, už se jde takzvaně na morál. Říkali jsme si, že je škoda, že nevyšlo, abychom Spartu potkali třeba ve finále. Ale chceme double, takže nám je asi jedno, koho dostaneme. Musíme všechny porazit, abychom to zvládli,“ dodal Masopust.

Zdroj: slavia.cz