Köstl: V neděli můžeme rozhodnout o titulu a se Spartou bychom rádi prodloužili bilanci bez porážky

Köstl: V neděli můžeme rozhodnout o titulu a se Spartou bychom rádi prodloužili bilanci bez porážky

Postup přes čtvrtfinále domácího poháru zvládli a dále mohou živit šance na zisk double. Pražská Slavia hladce porazila Olomouc 3:0 a již za týden se utká o finále s městským rivalem ze Sparty. Asistent trenéra Jaroslav Köstl vnímá náročný jarní program, ale věří, že hráči vršovického týmu si moc dobře uvědomují, co všechno mohou získat.

Sešívaní se dostali do vedení již v první půli zásluhou Kuchty, po změně stran se prosadili i Stanciu a Ševčík. Náročný program pokračuje pro lídra tuzemské ligy již v neděli, kdy může v Edenu slavit zisk třetího mistrovského titulu v řadě. V cestě ale bude stát Plzeň, která bojuje o účast v pohárové Evropě. Ve středu pak změří síly se Spartou v rámci semifinále MOL Cupu.

„Jde nám to krásně za sebou, strašně se těšíme. Doma s Plzní můžeme rozhodnout o titulu, pak nás čeká semifinále na Letné. Bude to třetí derby v sezóně a budeme doufat, že si udržíme tu krásnou bilanci bez porážky. Určitě nás nečeká jednoduchý zápas, to ale ani nikoho, kdo bude stát proti nám,“ nechal se slyšet Köstl v rozhovoru pro klubové stránky.

Zápas s Olomoucí Slavia rozhodně nepodcenila, což doložila i sestavou, se kterou ve čtvrtfinále vyrukovala. „Myslím, že jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů za poslední dva měsíce. Vybrali jsme nejsilnější možnou sestavu, chyběli nám samozřejmě někteří hráči, to ale v téhle fázi sezóny prostě bývá,“ poukázal na početnou marodku, ale přesto věří, že by se mohlo pár hráčů opět do sestavy vrátit.

„Proti Olomouci už naskočil Ondra Lingr, který může odehrát část zápasu, i když na celé utkání to určitě ještě není.  Z Ostatních hráčů, kteří jsou mimo, to vypadá, že by dva mohli být na neděli v dispozici,“ uzavřel pro Slavia.cz asistent trenéra Jindřicha Trpišovského.

Zdroj: slavia.cz