Vitík je zajímavý pro Werder i Bayer. Zelenou k odchodu z Letné mají dostat Lischka, Hanousek i Plechatý

Vitík je zajímavý pro Werder i Bayer. Zelenou k odchodu z Letné mají dostat Lischka, Hanousek i Plechatý

V souvislosti se Spartou se sice dlouhodobě skloňuje zejména možný lukrativní prodej ofenzivního univerzála Adama Hložka, nicméně zahraniční zájemci mají v letenském áčku více cílů...

Jedním z nich má být teprve čtrnácti prvoligovými starty ošlehaný stoper Martin Vitík (18), o němž se spekuluje ohledně případného odchodu do bundesligy.

Deník Sport napsal, že by mohli němečtí zájemci zamávat před před sparťanskou pokladnicí se sumou 260 milionů korun a zmiňuje, že má být perspektivní zadák v hledáčku Werderu Brémy i Bayeru Leverkuen, jenž už zaměstnává i dalšího exsparťana Patrika Schicka.

Stejné médium poté uvedlo, že na odchodu ze sedmičky je i defenzivní trio David Lischka, Matěj Hanousek a Dominik Plechatý, v jehož případě by mělo jít o hostování.

Pokud jde o první dva jmenované, bylo by překvapením, kdyby se alespoň jeden z nich nevrátil na jabloneckou Střelnici za koučem Petrem Radou, odkud do hlavního města přišli.

A pokud jde o defenzivní náhradu, nyní třetí tým Fortuna:ligy by se údajně mohl opět pokusit o dvaadvacetiletého levého obránce Fredrika Andrého Björkana, jenž patří od startu své kariéry norskému klubu Bodø / Glimt.

Podle mediálního šumu měl být blízko příchodu do slavného "S" již v zimním okně, ale protože mu vyprší smlouva již za nějakých sedm měsíců, třeba se transfer, jímž se napodobí příchody Karlssona či Vindheima, uskuteční v nejbližším přestupovém období...

Poborský rýpáním do Fouska šlápl do velkého lejna. Má zapotřebí, aby ho podporovali opilci a skalní berbrovci?

Zdroj: instagram.com/spartanske.zpravy

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.