Strůjce zázraku z Amsterdamu míří do Londýna. Jaký tým sáhne po otci ofenzivní mašiny?

Strůjce zázraku z Amsterdamu míří do Londýna. Jaký tým sáhne po otci ofenzivní mašiny?

Erik ten Hag je připraven udělat další kariérní krok. Útočištěm by se mu měl stát slavný londýnský klub, kde ovšem panuje předsvěčení, že jde o mimořádně horké křeslo. Ustojí uznávaný odborník lavinu očekávání?

Erik ten Hag patří mezi nejváženější a nejžádanější kouče mimo elitní evropské soutěže. Z Ajaxu se mu během pár let povedlo vytvořit na Nizozemské poměry netradičně suverénní mašinu, která navíc umí ukázala vystčit růžky i na Evropské scéně. V živé paměti je například krásné semifinále Ligy mistrů, kde velké nadějě Ajaxu setnul, až Tottenham. A právě Spurs patří mezi nejvážnější ctitele Hagova citu a umu.

Vyhlášený elegán by měl být podle The Guardian přesunu nakloněn. Brzy by se proto měl zástupci největšího zklamání letošní Premier League osobně setkat. Spurs hledají trenéra po odstaveního Josého Mourinha, prozatimně za něj aktuálně dosadili bývalého záložníka Ryana Masona. Mělo by však jedna o nutnou epizodní záplatu.

Současný zaměstnavatel, Ajax Amsterdam, se svůj trenérský klenot pokusí za každou cenu udržet. Pro Ajax hrají nadstartní vztahy mezi Hagem a s fotbalovým ředitelem Ajaxu Marcem Overmarsem. A také vize, generalita Ajaxu přislíbila fanouškům i hráčům vybudovat tým, který bude konkurovat nejsilnějším klubům fotbalové Evropy. Případný odchod hlavního strůjce současných úspěchů by byl velkou čárou přes rozpočet.

 Zdroj: The Guardian

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.