UEFA vyráží do dalšího boje. Tentokrát proti zbabělím anonymům

UEFA vyráží do dalšího boje. Tentokrát proti zbabělím anonymům

UEFA pod vedením prezidenta Aleksandera Čeferina nabrala trochu útočnější výtrh do plachet. Po nekompromisním přístupu ve věcech Ondřeje Kúdely a Superligy se podle všeho mají třást i internetový trolleři a hateři.

UEFA se rozhodla připojit ke čtyřdennímu bojkotu sociálních sítí, který iniciovala především anglická fotbalová asociace. Od pátečního odpoledne do pondělní půlnoci nebude k vidění žádný content na Facebooku, Instagramu a Twitteru, iniciativa má upozornit na bezbřehé internetové urážení a diskriminace, která se ve fotbalovém prostředá stává stále větším tématem.

"Už máme dost těch zbabělců, kteří se schovávají za svou anonymitu, aby mohli chrlit své odporné ideologie," soptil v poslední době velmi nekompromisní rétor Aleksander Čeferin. Prezident UEFY se proti samozvaným internetovým katům vymezil i v dalším prohlášení, kde přešel do protiofenzivy. "Dochází k napadání na hřišti i na sociálních médiích. To je nepřijatelné a musí to být zastaveno, s pomocí legislativy i mediálních gigantů," pohrozil aktérům veřejného lynče na sociálních sitích.

K rozsáhlému bojkotu se připojí taktéž zástupci anglického ragby, britské cyklistiky, kriketu, tenisu a šipek či televizní společnosti BT Sport a Sky Sports. Apel vzešel z řad hráčů s podporou Premier League v zádech. Půjde o efektivní upozornění na vzrůstající problém? Moudřejší budeme po nadcházejícím víkendu.

Zdroj: ČTK