Verbíř je pro mě legenda, já se za ni nepovažuju, tvrdí Reinberk, jenž se necítí ani na překonání Limberského

Verbíř je pro mě legenda, já se za ni nepovažuju, tvrdí Reinberk, jenž se necítí ani na překonání Limberského

Jednatřicetiletý krajní obránce Slovácka Petr Reinberk je v rámci tuzemské nejvyšší soutěže ohledně počtu startů za jeden tým sedmnáctým nejvěrnějším hráčem, s tím, že všem vládne plzeňský David Limberský se 390 vystoupeními za Plzeň.

"To asi nepřekonám, ale kdyby mi někdo na začátku řekl, že strávím celou kariéru v jednom klubu, tak bych tomu nevěřil a jsem na to docela pyšný," pronesl v interview pro ČT sport kolega Petržely, Kadlece či Klimenta, který je zatím na bilanci 242 zápasů.

Mezi fotbality, kteří operovali v první lize jen v rámci jediného klubu, je ale už šestý. V dotyčném žebříčku kraluje teplický Pavel Verbíř se 379 duely ze severočeské Skláře. "Legendy vidím úplně někde jinde. Třeba Verbíř je pro mě legenda, já se za ni nepovažuju," upozornila na stránkách ceskatelevize.cz opora Slovácka.

Jak došlo k tomu, že zůstal věrný pouze jedné adrese? "Nabídky byly, jedna i teď nedávno, ale prostě to nedopadlo a nelituji toho. Asi to tak mělo být a uvidíme, co bude dál. Celou kariéru v jednom klubu, to není obvyklé, ale já jsem to tak nikdy nebral. Soustředil jsem se na to, co je a vyplynulo to ze situace," přidal defenzivní specialista, který si dřív vše strašně bral a když se mu něco nevyvedlo, byl z toho špatný, z čehož ho však vysvobodilo narození dcery.

Současnost a pobyt v TOP 4 mu vyhovuje. "Parta je výborná, asi nejlepší za celou dobu, co tu jsem. Trenér Martín Svědík je přísný, to se o něm ví, ale kdyby ta náročnost nebyla, tak rozhodně nejsme tak nahoře," uzavřel odchovanec klubu z Uherského Hradiště, jehož tým narazí v sobotu odpoledne před kamerami České televize na Mladou Boleslav.

Poborský rýpáním do Fouska šlápl do velkého lejna. Má zapotřebí, aby ho podporovali opilci a skalní berbrovci?

Zdroj: ceskatelevize.cz