Moyes očekává v létě vyjednávání s velkokluby. Řeč bude o Ricovi, ale i o Součkovi

Moyes očekává v létě vyjednávání s velkokluby. Řeč bude o Ricovi, ale i o Součkovi

Zatímco loni touto dobou (respektive později, protože Premier League byla kvůli covidu pozastavena) bojoval londýnský West Ham o záchranu v Premier League, nyní má celek trenéra Davida Moyese na dosah účast v Evropských pohárech. 

A to klidně i v Lize mistrů. Ať závěr sezóny ale dopadne jakkoliv, celkově se bude tento ročník pro Kladiváře hodnotit velmi pozitivně. V porovnání s minulými lety se Irons daří mnohem lépe a je vidět, že má tak Moyes na čem stavět. Vydařily se mu ale i nákupy a to především z Česka.

Loni v zimě totiž přišla největší hvězda tuzemské ligy Tomáš Souček, o půl roku později jej doplnil i bývalý spoluhráč ze Slavie obránce Vladimír Coufal. Oba anglickou veřejnost nadchnuli, patří bez nadsázky k nejlepším hráčům na svých postech v celé lize a není tak divu, že se West Ham zajímá i o další hráče z Fortuna ligy, ať už to jsou slavisté Abdallah Sima, Lukáš Masopust a Jan Kuchta nebo Sparťané Ladislav Krejčí ml. a Adam Hložek, hovořilo se ale i o někdejším slavistovi Alexovi Královi, který nyní působí v Rusku.

V souvislosti se skvělými výkony se ale samozřejmě mluví o odchodech z týmu. Velký otazník visí nad Lingardem, který zde pouze hostuje z Manchesteru United, není ale tajemství, že by si jej West Ham rád ponechal i do budoucna. Pravděpodobný je odchod Declana Rice, který předvádí v dresu Kladivářů dobré výkony už velmi dlouho.

Evropské kluby se ale vyptávají i na jeho kolegu ze zálohy Tomáše Součka. Ten byl dokonce vybrán do nejlepší sestavy Premier League podle EA Sports ve hře FIFA 21. O Součka se zajímal Bayern Mnichov, Barcelona, Paris Saint-Germain nebo Manchester United.

Rice i Součka by chtěl West Ham udržet, Moyes ale připouští, že nabídky nejen na tyhle dvě hvězdy chodí a že West Ham v létě čekají náročná vyjednávání. Zda dojde k přestupu nejlepšího českého fotbalisty posledních dvou let ale zatím jisté není...

zdroj: Goal

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.