Líšeň bodovala s Vyšehradem, Hradec dál míří za postupem do první ligy, Žižkov uspěl s Varnsdorfem

Už v pátek večer začalo kolo Fortuna národní ligy, kdy Ústí nad Labem podlehlo Prostějovu, Táborsko porazilo Třinec, Hradec Králové zvládl duel s Blanskem a Jihlava remizovala s Vlašimí. Chrudim v sobotu podlehla pražské Dukle, Vyšehrad zase prohrál s brněnskou Líšní.

Ústí nad Labem prožívá mizernou formu a prohrálo i potřetí v řadě. Tentokrát podlehlo Prostějovu, což byl ze začátku sezóny outsider, daří se mu ale letos skvěle. A tentokrát zvítězil právě v Ústí, a to především kvůli vydařené první půli, kterou Prostějov vyhrál 2:0. Snížení domácích na dělbě bodů nic neměnilo a domácí tak podlehli hostům 1:2.

Záchranářský souboj mezi Táborskem a Třincem zvládli lépe domácí. A to i přesto, že hned na úvod jejich Alves neproměnil penaltu. Ve 24. minutě šlo Táborsko do vedení zásluhou Tolna, po vlastní brance třineckého Vaňka pak bylo téměř rozhodnuto. Táborsko tak zvítězilo 2:0.

Lídr soutěže Hradec Králové zvládl i další utkání a od postupu do první ligy jej dělí matematicky pouze několik bodů. Votroci se ale při výhře nad nováčkem z Blanska nadřeli a hostujícího gólmana prostřelili pouze jednou, a navíc z penalty. Autorem tohoto vítězného gólu byl Dvořák.

Nepříliš vydařené odpoledne zažila Jihlava. Ta po bezbrankové první půli s Vlašimí třikrát skórovala a vypadalo to, že bez problémů dokráčí k vítězství, v 80. minutě ovšem snížil Jurásek a už o minutu později to díky trefě Firbachera bylo už pouze 2:3. Vlašim se nevzdala a odměnou jí byla vyrovnávací trefa v 88. minutě. Zápas tak skončil 3:3.

Chrudimi se letos daří nad očekávání, proti Dukle to doma ale nepotvrdila. Pražský celek šel na konci prvního poločasu do vedení. Chrudim měla velkou šanci na srovnání, její Mužík ale neproměnil penaltu. Další branka už nepadla a Dukla tak nad Chrudimí vyhrála 1:0.

V malém pražsko-brněnském derby hostil poslední Vyšehrad druhou Líšeň. Brňané šli do vedení už v 6. minutě, po hodině hry ovšem srovnal domácí Suchan. Líšeň si ale vzala vedení zpět na svou stranu, kdy se trefil Ševčík. Krška poté navíc neproměnil penaltu, na výhře Líšně 2:1 to ale nic nezměnilo.

V tabulce osmý Žižkov v neděli nezaváhal a díky jediné trefě utkání se dotáhl na sedmou Vlašim. Pražský klub na své půdě přivítal Varnsdorf a do vedení se dostal ve druhé půli zásluhou Diviše.