Jak bude v létě Slavia řešit post brankáře? Chce gólmana z bundesligy, ve hře je ale i příchod Nguyena či Mandouse

Jak bude v létě Slavia řešit post brankáře? Chce gólmana z bundesligy, ve hře je ale i příchod Nguyena či Mandouse

Když se na hřiště Rangers zranil slavistický brankář Ondřej Kolář, tak bylo zle. Vůbec nebylo jisté, kdo byl týmovou dvojkou a nahradili jej střídavě Matyáš Vágner a Přemysl Kovář. Těmto situacím by se Slavia v příští sezóně chtěla vyvarovat.

Vágner měl na hřišti Rangers dobré zákroky, dobrou reputaci si ale zkazil zbytečným faulem na hřišti Zbrojovky Brno, za který byl vyloučen. Podle všeho je dvojka sešívaných právě osmnáctiletý Vágner, zatímco zkušený "bavič kabiny" Přemysl Kovář až třetí. V příští sezóně by ale všechno mělo být jinak.

Je totiž velmi pravděpodobné, že Ondřej Kolář ze Slavie odejde. Tahle sezóna mu sice nevyšla tak jako ty dvě předešlé, i přesto ale se sešívanými sbírá úspěchy a brzy pravděpodobně oslaví další ligový titul. Největší zájem o tohoto gólmana mělo francouzské Nice, v létě ale se Slavií budou určitě jednat i jiné celky z nejprestižnějších pěti lig. 

Kdo jej ale nahradí? A neměla by si Slavia nechat v týmu nejméně dva špičkové a zkušené gólmany? Bude Vágner dvojkou i v příští sezóně, bude poslán na hostování a stáhne si naopak Slavia nějaké brankáře? To všechno jsou otázky. Je ale více než pravděpodobné, že minimálně jeden gólman tým Jindřicha Trpišovského v létě posílí.

Slavia se zajímá i o dva gólmany z české ligy - libereckého Nguyena a olomouckého Mandouse. Oba patří k ligové špičce a jejich přestup k sešívaným by byl logickým krokem. Kromě toho ale Slavia sleduje i gólmana Stefana Ortegu z německé Arminie Biefeld, bundesligového nováčka. 

Osmadvacetiletý německý brankář loni pomohl Bielefeldu k postupu mezi elitu a je otázka, zda bude jeho tým hrát nejvyšší soutěž i příští rok, v případě sestupu by tak transfer ke Slavii, která bude (pravděpodobně) hrát evropské poháry, dával smysl. O Ortegu se ale podle všeho zajímá dokonce i Bayern Mnichov, zde by ale zcela jistě plnil pouze roli dvojky, aby mohl Alexander Nübel odejít na hostování. Dvojka v Bayernu nebo jednička ve Slavii? Dost možná bude mít Ortega na výběr...

zdroj: iDnes

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.